fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Здобутки бізнесу за тиждень

06/ 08/ 2021
  Перший тиждень серпня пройшов для бізнесу спокійно без проривних зрушень, але в активному робочому режимі. Так, ділова спільнота Асоціації на поточному тижні зустрілася з Олексієм Любченком, Міністром економіки - Першим віцепрем’єр-міністром України, та його командою, а також з керівництвом Антимонопольного комітету України. Крім того, слід відзначити одну позитивну новину у сфері корпоративної соціальної відповідальності. Бізнес зустрівся з Міністром економіки України У ході зустрічі пан Міністр поділився з бізнесом планами щодо реформи системи зайнятості, яка передбачає, зокрема, осучаснення Трудового кодексу. Також він наголосив на важливості макроекономічної стабільності та передбачуваності бюджетної політики. Представники бізнесу також мали можливість отримати відповіді на свої питання щодо удосконалення законодавства у сфері електронної комерції, державного регулювання цін на пальне, зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати,  боротьби з «сірим» ринком зерна, відновлення торгівлі з Білоруссю, тощо. Бізнес обговорив з АМКУ проблему нелегального ринку пального в Україні За оцінками бізнесу, в Україні обсяги нелегальних продажів дизельного палива, бензину та скрапленого газу складають 19%, 25% та 34% відповідно, і мають тенденції до зростання. Більшість такого пального реалізується не лише без сплати необхідних податків до державного та місцевих бюджетів, а сумарно близько 20 мільярдів гривень щороку, а й з порушенням технічних умов. Тож бізнес озвучив представникам АМКУ своє занепокоєння щодо ситуації на ринку пального та сподівається, що відомство в межах своєї компетенції сприятиме відновленню рівних умов конкуренції. Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю На цьому тижні Кабмін затвердив План заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. В документі йдеться про створення механізмів для збільшення зайнятості осіб з інвалідністю, цифровізація деяких адміністративних послуг щодо працевлаштування осіб з інвалідністю (реєстрація роботодавців у територіальних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю та подача звітів), покращення прозорості усіх процесів та процедур Фонду соцзахисту з інвалідністю, тощо. Варто зазначити, що основні пропозиції до Плану заходів, які найбільше турбували бізнес, увійшли до фінальної версії документу. Водночас спільнота Асоціації сподівається, що вже з вересня відновиться робота над консолідацією усіх напрацювань, спрямованих на досягнення економічної безбарєрності в частині збільшення зайнятості осіб з інвалідністю, в один законопроєкт. Європейська Бізнес Асоціація дякує Уряду, Міністерству економіки та Антимонопольному комітету України за співпрацю! 

Перший тиждень серпня пройшов для бізнесу спокійно без проривних зрушень, але в активному робочому режимі. Так, ділова спільнота Асоціації на поточному тижні зустрілася з Олексієм Любченком, Міністром економіки – Першим віцепрем’єр-міністром України, та його командою, а також з керівництвом Антимонопольного комітету України. Крім того, слід відзначити одну позитивну новину у сфері корпоративної соціальної відповідальності.

Бізнес зустрівся з Міністром економіки України

У ході зустрічі пан Міністр поділився з бізнесом планами щодо реформи системи зайнятості, яка передбачає, зокрема, осучаснення Трудового кодексу. Також він наголосив на важливості макроекономічної стабільності та передбачуваності бюджетної політики.

Представники бізнесу також мали можливість отримати відповіді на свої питання щодо удосконалення законодавства у сфері електронної комерції, державного регулювання цін на пальне, зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати,  боротьби з «сірим» ринком зерна, відновлення торгівлі з Білоруссю, тощо.

Бізнес обговорив з АМКУ проблему нелегального ринку пального в Україні

За оцінками бізнесу, в Україні обсяги нелегальних продажів дизельного палива, бензину та скрапленого газу складають 19%, 25% та 34% відповідно, і мають тенденції до зростання. Більшість такого пального реалізується не лише без сплати необхідних податків до державного та місцевих бюджетів, а сумарно близько 20 мільярдів гривень щороку, а й з порушенням технічних умов. Тож бізнес озвучив представникам АМКУ своє занепокоєння щодо ситуації на ринку пального та сподівається, що відомство в межах своєї компетенції сприятиме відновленню рівних умов конкуренції.

Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю

На цьому тижні Кабмін затвердив План заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

В документі йдеться про створення механізмів для збільшення зайнятості осіб з інвалідністю, цифровізація деяких адміністративних послуг щодо працевлаштування осіб з інвалідністю (реєстрація роботодавців у територіальних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю та подача звітів), покращення прозорості усіх процесів та процедур Фонду соцзахисту з інвалідністю, тощо.

Варто зазначити, що основні пропозиції до Плану заходів, які найбільше турбували бізнес, увійшли до фінальної версії документу. Водночас спільнота Асоціації сподівається, що вже з вересня відновиться робота над консолідацією усіх напрацювань, спрямованих на досягнення економічної безбар’єрності в частині збільшення зайнятості осіб з інвалідністю, в один законопроєкт.

Європейська Бізнес Асоціація дякує Уряду, Міністерству економіки та Антимонопольному комітету України за співпрацю! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: