fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

З 1 січня 2022 року можуть зупинитись закупівлі деяких ліків

08/ 12/ 2021
  19 листопада 2021 року Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, та Міністерства охорони здоров’я України щодо врегулювання ситуації із неможливістю закупівель лікарських засобів в межах Програми державних гарантій медичного обслуговування  населення (ПМГ) у 2022 році. 1 січня 2022 року набирає чинності перенесене раніше положення Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яке забороняє закупівлію ліків поза Національним переліком основних лікарських засобів (Нацперелік) для забезпечення надання медичних послуг населенню за різними пакетами в межах ПМГ. Однак, наразі Нацперелік не містить лікарських засобів, що вже були включені в оновлені клінічні стандарти (протоколи) лікування, а також не містить великої кількості препаратів, що застосовуються для лікування COVID-19. Проте, ці ліки необхідні пацієнтам. Саме заради доступності таких ліків в рамках закупівель за ПМГ було перенесено набрання чинності відповідного положення Закону (частина 10 статті 10) у попередні роки. Адже, інакше було б неможливим якісне надання медичних послуг за ПМГ, або в деяких випадках їх надання взагалі. Термін перенесення закінчується й обставини, що його спричинили, на жаль, не змінились. Чи продовжаться закупівлі необхідних лікарських засобів у 2022 році? Поки, на жаль, питання є риторичним. У зв’язку з цією ситуацією Комітетом з охорони здоров’я Асоціації запропоновано рішення зазначеної проблеми – до 31 грудня 2021 року ініціювати та забезпечити продовження відтермінування набрання чинності частиною 10 статті 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» на період, необхідний для розробки та впровадження нового позитивного переліку лікарських засобів, що має замінити чинний Нацперелік (аби весь обсяг препаратів, необхідний для лікування пацієнтів, було охоплено). Такий перелік розробляється МОЗ України та затверджується КМУ. Тож строк відтермінування залежить від швидкості впровадження цього нового Переліку. Європейська Бізнес Асоціація звертається із закликом до Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, МОЗ України та Національної служби здоров’я України щодо якнайшвидшого вирішення зазначеного питання задля забезпечення населення України медичною допомогою у 2022 році, гарантованою державою відповідно до Програми медичних гарантій.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

19 листопада 2021 року Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, та Міністерства охорони здоров’я України щодо врегулювання ситуації із неможливістю закупівель лікарських засобів в межах Програми державних гарантій медичного обслуговування  населення (ПМГ) у 2022 році.

1 січня 2022 року набирає чинності перенесене раніше положення Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яке забороняє закупівлію ліків поза Національним переліком основних лікарських засобів (Нацперелік) для забезпечення надання медичних послуг населенню за різними пакетами в межах ПМГ. Однак, наразі Нацперелік не містить лікарських засобів, що вже були включені в оновлені клінічні стандарти (протоколи) лікування, а також не містить великої кількості препаратів, що застосовуються для лікування COVID-19. Проте, ці ліки необхідні пацієнтам.

Саме заради доступності таких ліків в рамках закупівель за ПМГ було перенесено набрання чинності відповідного положення Закону (частина 10 статті 10) у попередні роки. Адже, інакше було б неможливим якісне надання медичних послуг за ПМГ, або в деяких випадках їх надання взагалі. Термін перенесення закінчується й обставини, що його спричинили, на жаль, не змінились. Чи продовжаться закупівлі необхідних лікарських засобів у 2022 році? Поки, на жаль, питання є риторичним.

У зв’язку з цією ситуацією Комітетом з охорони здоров’я Асоціації запропоновано рішення зазначеної проблеми – до 31 грудня 2021 року ініціювати та забезпечити продовження відтермінування набрання чинності частиною 10 статті 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» на період, необхідний для розробки та впровадження нового позитивного переліку лікарських засобів, що має замінити чинний Нацперелік (аби весь обсяг препаратів, необхідний для лікування пацієнтів, було охоплено). Такий перелік розробляється МОЗ України та затверджується КМУ. Тож строк відтермінування залежить від швидкості впровадження цього нового Переліку.

Європейська Бізнес Асоціація звертається із закликом до Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, МОЗ України та Національної служби здоров’я України щодо якнайшвидшого вирішення зазначеного питання задля забезпечення населення України медичною допомогою у 2022 році, гарантованою державою відповідно до Програми медичних гарантій.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: