fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

єПідтримка та оплата праці: лінії розмежування

10/ 05/ 2022
  Авторка: Валерія Безпала, партнерка ЮФ Василь Кісіль і Партнери На час воєнного стану особливості оплати праці визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ (Закон № 2136). Так, навіть під час воєнного стану роботодавець має обов’язок вживати всіх можливих заходів аби працівники вчасно отримали заробітну плату. Втім, якщо роботодавець не має змоги своєчасно виплачувати зарплату внаслідок ведення бойових дій, строк виплати зарплати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства. Отже, обов’язок виплачувати працівникам зарплату у роботодавця не зникає, проте обставини непереборної сили дають можливість зробити це пізніше і без ризику накладання штрафу на компанію та/або посадових осіб. Оскільки війна в Україні була визнана форс-мажорною обставиною, заходи відповідальності у такому випадку до роботодавця застосовуватись не будуть. Стосовно виплати державної допомоги у розмірі 6500 грн, то така допомога аналогічно не знімає з роботодавця обов’язок з оплати праці. Працівники самостійно звертаються за оформленням та виплатою допомоги і не зобов’язані повідомляти роботодавця про її отримання. Обов’язок роботодавця з виплати заробітної плати залишається і залежатиме від багатьох факторів, зокрема, того, чи продовжує компанія свою роботу, чи не знаходиться вона на тимчасово окупованих територіях, чи направлено працівників у простій або ж з ними тимчасово призупинено трудові договори. В останньому випадку відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на російську федерацію, та відбуватиметься у спеціальному порядку. Механізм такого відшкодування буде затверджено окремо.

Авторка: Валерія Безпала, партнерка ЮФ Василь Кісіль і Партнери

На час воєнного стану особливості оплати праці визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ (Закон № 2136).

Так, навіть під час воєнного стану роботодавець має обов’язок вживати всіх можливих заходів аби працівники вчасно отримали заробітну плату. Втім, якщо роботодавець не має змоги своєчасно виплачувати зарплату внаслідок ведення бойових дій, строк виплати зарплати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

Отже, обов’язок виплачувати працівникам зарплату у роботодавця не зникає, проте обставини непереборної сили дають можливість зробити це пізніше і без ризику накладання штрафу на компанію та/або посадових осіб. Оскільки війна в Україні була визнана форс-мажорною обставиною, заходи відповідальності у такому випадку до роботодавця застосовуватись не будуть.

Стосовно виплати державної допомоги у розмірі 6500 грн, то така допомога аналогічно не знімає з роботодавця обов’язок з оплати праці. Працівники самостійно звертаються за оформленням та виплатою допомоги і не зобов’язані повідомляти роботодавця про її отримання. Обов’язок роботодавця з виплати заробітної плати залишається і залежатиме від багатьох факторів, зокрема, того, чи продовжує компанія свою роботу, чи не знаходиться вона на тимчасово окупованих територіях, чи направлено працівників у простій або ж з ними тимчасово призупинено трудові договори. В останньому випадку відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на російську федерацію, та відбуватиметься у спеціальному порядку. Механізм такого відшкодування буде затверджено окремо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: