fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Якими досягненнями запам’ятався останній тиждень вересня бізнесу?

01/ 10/ 2021
  Традиційно завершуємо тиждень підсумком позитивних новин для бізнесу. Зокрема, результативним він видався для таких галузей як HR , роздрібна торгівля, податки, імпорт та торгівля алкогольними напоями. Отже, коротко про головне: Україна повністю переходить на електронні лікарняні З 1 жовтня Україна повністю переходить на електронні лікарняні. Відтепер електронні листки непрацездатності будуть сформовані в системі E-health та автоматично передані до Реєстру Пенсійного фонду. Тож у роботодавців з’явиться можливість через особистий електронний кабінет на веб-порталі ПФУ отримувати інформацію про лікарняні своїх співробітників. Європейська Бізнес Асоціація вітає запуск системи електронних лікарняних в Україні. Це є важливим кроком до цифровізації послуг з охорони здоров’я, а також взаємодії держави та бізнесу в цій сфері. Ми дякуємо Міністерству охорони здоровя та Міністерству цифрової трансформації за конструктивний діалог з цього питання. Водночас сподіваємось на подальшу активну співпрацю щодо вдосконалення системи та полегшення її адміністрування для бізнесу. Бізнесом були отримані роз’яснення від Мінфіну та ДПС щодо відображення даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чеку Наказом Міністерства фінансів України від 8 червня 2021 року №329 до обов’язкових реквізитів фіскального чеку віднесено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, яке зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством. На цьому тижні Мінфін надав роз’яснення, що з 1 жовтня 2021 року до суб’єктів господарювання не будуть застосовувати штрафних санкцій за видачу розрахункового документа без зазначення цифрового значення штрих-коду акцизної марки, адже наразі для цього немає законодавчих підстав. Крім того, бізнес отримав від Державної податкової служби ряд відповідей на практичні питання,пов’язані з відображенням даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чеку. Бізнес зустрівся з Міністром внутрішніх справ Цього тижня представники Європейської Бізнес Асоціації мали робочу зустріч з Денисом Монастирським, Міністром внутрішніх справ. Під час зустрічі бізнес озвучив проблемні питання, що стосуються, зокрема, неефективної роботи правоохоронних органів. А аби спільнота мала можливість оперативно інформувати про питання, що хвилюють бізнес створено Телеграм-чату. Тож, сподіваємось, голос бізнесу будуть чути на постійній основі. Бізнес зустрівся з головою Бюро економічної безпеки України Також на цьому тижні відбулася робоча зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Вадимом Мельником, головою Бюро економічної безпеки України. Раніше Асоціація акцентувала на переліку пріоритетів для БЕБ та його керівника в контексті ефективної взаємодії з бізнесом. Так, пан Мельник заявив про свою готовність реагувати на проблемні ситуації. Тож будемо дуже очікувати від новоствореного органу прозорої, ефективної та неупередженої роботи.

Традиційно завершуємо тиждень підсумком позитивних новин для бізнесу. Зокрема, результативним він видався для таких галузей як HR , роздрібна торгівля, податки, імпорт та торгівля алкогольними напоями. Отже, коротко про головне:

Україна повністю переходить на електронні лікарняні

З 1 жовтня Україна повністю переходить на електронні лікарняні. Відтепер електронні листки непрацездатності будуть сформовані в системі E-health та автоматично передані до Реєстру Пенсійного фонду. Тож у роботодавців з’явиться можливість через особистий електронний кабінет на веб-порталі ПФУ отримувати інформацію про лікарняні своїх співробітників.

Європейська Бізнес Асоціація вітає запуск системи електронних лікарняних в Україні. Це є важливим кроком до цифровізації послуг з охорони здоров’я, а також взаємодії держави та бізнесу в цій сфері. Ми дякуємо Міністерству охорони здоров’я та Міністерству цифрової трансформації за конструктивний діалог з цього питання. Водночас сподіваємось на подальшу активну співпрацю щодо вдосконалення системи та полегшення її адміністрування для бізнесу.

Бізнесом були отримані роз’яснення від Мінфіну та ДПС щодо відображення даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чеку

Наказом Міністерства фінансів України від 8 червня 2021 року №329 до обов’язкових реквізитів фіскального чеку віднесено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, яке зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством.

На цьому тижні Мінфін надав роз’яснення, що з 1 жовтня 2021 року до суб’єктів господарювання не будуть застосовувати штрафних санкцій за видачу розрахункового документа без зазначення цифрового значення штрих-коду акцизної марки, адже наразі для цього немає законодавчих підстав.

Крім того, бізнес отримав від Державної податкової служби ряд відповідей на практичні питання,пов’язані з відображенням даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чеку.

Бізнес зустрівся з Міністром внутрішніх справ

Цього тижня представники Європейської Бізнес Асоціації мали робочу зустріч з Денисом Монастирським, Міністром внутрішніх справ. Під час зустрічі бізнес озвучив проблемні питання, що стосуються, зокрема, неефективної роботи правоохоронних органів. А аби спільнота мала можливість оперативно інформувати про питання, що хвилюють бізнес створено Телеграм-чату. Тож, сподіваємось, голос бізнесу будуть чути на постійній основі.

Бізнес зустрівся з головою Бюро економічної безпеки України

Також на цьому тижні відбулася робоча зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Вадимом Мельником, головою Бюро економічної безпеки України.

Раніше Асоціація акцентувала на переліку пріоритетів для БЕБ та його керівника в контексті ефективної взаємодії з бізнесом. Так, пан Мельник заявив про свою готовність реагувати на проблемні ситуації. Тож будемо дуже очікувати від новоствореного органу прозорої, ефективної та неупередженої роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: