fbpx

Які тренди та виклики ринку праці існують для роботодавців на Західній Україні?

10/ 04/ 2019

Традиційно Західноукраїнський офіс Асоціації спільно з Львівською Консалтинговою Групою провели міні-опитування – Індекс ринку праці Західної України (16 хвиля). Мета цього експрес-дослідження –проаналізувати, які тренди існують на нашому ринку праці та з якими викликами зустрічається бізнес.

Порівняно з попередньою 15 хвилею показник Індексу незначно зріс до 2,4 (при цьому показник 1 – ринок несприятливий для роботодавця, 5 – цілком сприятливий, 3 – ринок  нейтральний). Перш за все такий ріст можна пояснити більшою кількістю сервісних компаній, що взяли участь в опитуванні. Порівняно з виробничими компаніями, сервісні більш оптимістичні в оцінці витрат на персонал та процес найму. Проте ринок в цілому досі має багато викликів для роботодавців. До прикладу, кваліфікований персонал орієнтується на заробітні плати країн ЄС. Це значно впливає на міграційні процеси і на оплату праці всередині країни.

Які тренди варто ще зазначити:

  • Інтенсивна конкуренція за працівників – ключовий фактор, що впливає на політику оплати праці для всіх рівнів працівників.
  • Вищі заробітні плати за кордоном для представників робітничих професій змушують українські компанії переглядати заробітні плати декілька разів на рік.
  • Кількість компаній, які сплачують своїм працівникам заробітну плату вищу мінімальної значно зросла.
  • Кількість компаній – учасників опитування, що мають нагоду платити працівникам зарплату вищу 13 000 грн, зросла на 25%
  • Все більше виробничих компаній пропонують медичне страхування та страхування від нещасних випадків своїм працівникам у якості додаткових благ, тоді як сервісні компанії надалі надають гнучкий графік праці та додаткові дні оплачуваної відпустки.
  • Існує значна потреба в менеджерах з продажу як і 2 роки тому.
  • Виробничі компанії в пошуках електриків, механіків, операторів виробництва.
  • Інженери, бухгалтери, офіс-менеджери, логісти та менеджери зовнішньоекономічної діяльності легко можуть працевлаштуватися у виробничих та сервісних компаніях.
  • Виробничі компанії прагнуть найняти молодих, орієнтованих на результат і добре організованих фахівців.
  • Сервісні компанії цінують молодих фахівців з хорошими навичками спілкування, вмінням працювати в команді, прагнуть вчитися і вдосконалюватися. Знання англійської мови та високий рівень української мови є обов’язковим для молодих спеціалістів і випускників.
Оксана Абраменко старший рекрутер “Львівської консалтингової групи”
Результати нашого експрес-опитування “Індекс ринку праці Західної України” важливі для компаній, оскільки вони завжди шукають додаткову інформацію, щоб розуміти де вони є на ринку і наскільки вони є конкурентними.

“Тривалий час попит на залучення нових працівників не знижується в жодній галузі. Кожен квартал дефіцит кваліфікованих кандидатів на ринку праці зростає. Конкуренція з роботодавцями за межами України плюс економічні фактори впливають на витрати на працевлаштування співробітників.

Таким чином, до прикладу, працівник – логіст або менеджер зовнішньоекономічних операцій, що говорить іноземною мовою з 2-річним досвідом роботи минулого року очікував заробітну плату від 9000 грн після оподаткування, а сьогодні вони не розглядатимуть вакансії з зарплатою нижче 11000 грн. Пошукачі роботи домінують на ринку праці.

Нарешті більшість роботодавців не просто зрозуміли ситуацію, але й швидко навчаються і долають виклики ринку. Це позитивна динаміка, що дещо піднімає Індекс праці до рівня більш сприятливого рівня для роботодавців”, – зазначила пані Оксана Абраменко, старший рекрутер “Львівської консалтингової групи”.

Партнери

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: