fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Як розпізнати та захистити себе від онлайн-шахрайства

03/ 11/ 2023
  Сьогодні в інтернеті можна реалізувати базові потреби: придбати усе необхідне: продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу з закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті. Про те як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви потратили у пастку ми поговорили на спільному засіданні Робочої групи з Корпоративної безпеки Південноукраїнського офісу з Комітетом безпеки бізнесу ЕВА 02 листопада 2023. Спікери заходу - головний інспектор Департаменту кіберполіції Грицаєнко Дарʼя, заступник директора SK Security Віктор Дроботенко, СЕО 10Guards Віталій Якушев, та Олена Вальчук заступник керуючого з роздрібного бізнесу ЦВ у місті Одеса ПрАТ МТБ Банку надали відповіді на головні питання щодо можливих типів шахрайства та їх упередження, а також особливо звернули увагу на корисні поради та навички у інтернеті. Модерувала захід Інна Гришковець, менеджер комітетів Південноукраїнського офісу ЕВА.   Отож, корисні поради як захиститися від шахраїв:  Не натискайте на посилання та не відкривайте вкладення з небажаних електронних листів.  Не вводьте свої платіжні дані на незахищених вебсайтах (завжди перевіряйте наявність https:// в URL-адресі). Не надавайте інформацію про свою банківську картку або медичні записи за телефоном або електронною поштою, не відповідайте відправникам, яких ви не впізнаєте. Не довіряйте тому, що здається занадто хорошим, щоби бути правдою. Використовуйте надійні, унікальні паролі для кожного акаунта, а також увімкніть двофакторну автентифікацію, де це можливо. Менеджерів паролів велика кількість, на будь-який смак, навіть вбудовані в операційні системи (KeyChain на Apple, Samsung Pass для пристроїв Samsung), в браузери Зберігання паролів на сайті (тут треба бути уважними, бо збережені паролі захищаються паролем на блокування компютера або телефона, тому встановіть їх понадійніше). Також є окремий додаток KeePass, який пройшов декілька аудитів і показав свою відповідність. Тримайте антивірусне програмне забезпечення та брандмауер ввімкнутим.  Ми всі можемо погодитися, що безпека в інтернеті дуже важлива. Але ретельно перевіряти електронну пошту, кожен вебсайт, клік чи повідомлення, які ви отримуєте в інтернеті, може бути складно. Ми сподіваємося, що цей огляд найпоширеніших типів онлайн-шахрайства був корисним, і пам’ятайте — розпізнати онлайн-шахрайство — це лише перший крок.  Щоразу, у мережі, будьте уважні та ставте собі правильні запитання, перш ніж натискати, завантажувати, відповідати чи ділитися будь-якими даними.
01/

Сьогодні в інтернеті можна реалізувати базові потреби: придбати усе необхідне: продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу з закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті.

Про те як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви потратили у пастку ми поговорили на спільному засіданні Робочої групи з Корпоративної безпеки Південноукраїнського офісу з Комітетом безпеки бізнесу ЕВА 02 листопада 2023. Спікери заходу – головний інспектор Департаменту кіберполіції Грицаєнко Дарʼя, заступник директора SK Security Віктор Дроботенко, СЕО 10Guards Віталій Якушев, та Олена Вальчук заступник керуючого з роздрібного бізнесу ЦВ у місті Одеса ПрАТ МТБ Банку надали відповіді на головні питання щодо можливих типів шахрайства та їх упередження, а також особливо звернули увагу на корисні поради та навички у інтернеті. Модерувала захід Інна Гришковець, менеджер комітетів Південноукраїнського офісу ЕВА. 

Отож, корисні поради як захиститися від шахраїв: 

  • Не натискайте на посилання та не відкривайте вкладення з небажаних електронних листів. 
  • Не вводьте свої платіжні дані на незахищених вебсайтах (завжди перевіряйте наявність https:// в URL-адресі).
  • Не надавайте інформацію про свою банківську картку або медичні записи за телефоном або електронною поштою, не відповідайте відправникам, яких ви не впізнаєте.
  • Не довіряйте тому, що здається занадто хорошим, щоби бути правдою.
  • Використовуйте надійні, унікальні паролі для кожного акаунта, а також увімкніть двофакторну автентифікацію, де це можливо. Менеджерів паролів велика кількість, на будь-який смак, навіть вбудовані в операційні системи (KeyChain на Apple, Samsung Pass для пристроїв Samsung), в браузери “Зберігання паролів на сайті” (тут треба бути уважними, бо збережені паролі захищаються паролем на блокування комп’ютера або телефона, тому встановіть їх понадійніше). Також є окремий додаток KeePass, який пройшов декілька аудитів і показав свою відповідність.
  • Тримайте антивірусне програмне забезпечення та брандмауер ввімкнутим. 

Ми всі можемо погодитися, що безпека в інтернеті дуже важлива. Але ретельно перевіряти електронну пошту, кожен вебсайт, клік чи повідомлення, які ви отримуєте в інтернеті, може бути складно. Ми сподіваємося, що цей огляд найпоширеніших типів онлайн-шахрайства був корисним, і пам’ятайте — розпізнати онлайн-шахрайство — це лише перший крок.  Щоразу, у мережі, будьте уважні та ставте собі правильні запитання, перш ніж натискати, завантажувати, відповідати чи ділитися будь-якими даними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: