fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Як підтримати дитину в річницю повномасштабного вторгнення

25/ 02/ 2025
  24 лютого — день, який назавжди змінив долі українців та приніс багато болю, який досі відгукується в серцях мільйонів українців, особливо дітей, які втратили одного чи обох батьків унаслідок війни. Річниця вторгнення може викликати в дітей змішані почуття: смуток, тугу, злість або навіть страх. Ці емоції є природною реакцією на втрату та травматичний досвід. Як допомогти дитині пережити цей день? Дозвольте проживати емоції природно. Деякі діти можуть захотіти поділитися своїми спогадами, інші — навпаки, не захочуть говорити про втрату. Важливо дати їм простір і не змушувати говорити, якщо вони не готові. Якщо ж дитина ставить запитання, варто відповідати щиро. Збережіть світлі спогади. Символічні дії допоможуть дитині усвідомити зв’язок із полеглим батьком або матір’ю: можна запалити свічку, написати листа чи намалювати малюнок. Це важливо, адже пам’ять про рідних може стати не лише джерелом болю, а і внутрішньою силою, яка підтримуватиме дитину протягом усього життя. Будьте поруч. Навіть якщо важко знайти правильні слова, фізична присутність і підтримка важливіші за будь-які розмови. Часом обійми, але лише з дозволу дитину, тепле слово або просто мовчазна присутність дають дитині відчуття безпеки та розуміння, що вона не самотня. Щоб дізнатися, чи варто брати дитину на заходи, присвячені пам’яті полеглих Героїв і як підтримати дитину, якщо вона починає відчувати дискомфорт, ознайомтеся з інтерв’ю психологині БФ Діти Героїв Марти Білик.

24 лютого — день, який назавжди змінив долі українців та приніс багато болю, який досі відгукується в серцях мільйонів українців, особливо дітей, які втратили одного чи обох батьків унаслідок війни.

Річниця вторгнення може викликати в дітей змішані почуття: смуток, тугу, злість або навіть страх. Ці емоції є природною реакцією на втрату та травматичний досвід. Як допомогти дитині пережити цей день?

  • Дозвольте проживати емоції природно. Деякі діти можуть захотіти поділитися своїми спогадами, інші — навпаки, не захочуть говорити про втрату. Важливо дати їм простір і не змушувати говорити, якщо вони не готові. Якщо ж дитина ставить запитання, варто відповідати щиро.
  • Збережіть світлі спогади. Символічні дії допоможуть дитині усвідомити зв’язок із полеглим батьком або матір’ю: можна запалити свічку, написати листа чи намалювати малюнок. Це важливо, адже пам’ять про рідних може стати не лише джерелом болю, а і внутрішньою силою, яка підтримуватиме дитину протягом усього життя.
  • Будьте поруч. Навіть якщо важко знайти правильні слова, фізична присутність і підтримка важливіші за будь-які розмови. Часом обійми, але лише з дозволу дитину, тепле слово або просто мовчазна присутність дають дитині відчуття безпеки та розуміння, що вона не самотня.

Щоб дізнатися, чи варто брати дитину на заходи, присвячені пам’яті полеглих Героїв і як підтримати дитину, якщо вона починає відчувати дискомфорт, ознайомтеся з інтерв’ю психологині БФ Діти Героїв Марти Білик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: