fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Виробництво та експорт продукції птахівництва може скоротитися

27/ 08/ 2021
  Така ситуація, на переконання експертів Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації, стане можливою, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків. Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження. З проханням вирішити цю важливу для птахівничої галузі проблему Асоціація звернулася у листі до Прем’єр-міністра України. Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники Асоціації звертались до Кабміну ще у березні. Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров’я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується. Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва. Дмитро Кирилюк. Менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації. Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає. Отже, Асоціація закликає Прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Така ситуація, на переконання експертів Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації, стане можливою, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків. Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження.

З проханням вирішити цю важливу для птахівничої галузі проблему Асоціація звернулася у листі до Прем’єр-міністра України. Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники Асоціації звертались до Кабміну ще у березні.

Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров’я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.

Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва.

Дмитро Кирилюк Менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації
Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає.

Отже, Асоціація закликає Прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: