fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів

05/ 04/ 2018
  3 квітня 2018 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин[1]. За результатами розгляду питань порядку денного було прийнято  рішення рекомендувати Верховній Раді України (надалі – ВРУ) прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» №3871 від 2 лютого 2016 року[2]. Експерти Асоціації неодноразово звертались до ВРУ щодо недоцільності прийняття цієї законодавчої ініціативи та з проханням рекомендувати ВРУ відхилити проект Закону №3871. Насамперед, компанії-члени Асоціації цілком підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо)[1], яка закріплена в частині другій статті 6 Закону України №1870-IV. Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складових молока/молочної сировини (молочного жиру, молочного білка, лактози) не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження. Разом з тим, потрібно звернути увагу на те, що, як повідомляють представники бізнесу, пальмова олія та її окремі фракції широко використовуються в різних країнах світу для виробництва харчових продуктів у таких сферах як, наприклад, масложирова, хлібопекарська, кондитерська промисловості. Також важливим є те, що пальмова олія використовується для виробництва замінників грудного молока в усьому світі, оскільки її фракція – олеїн є єдиним натуральним рослинним інгредієнтом, що дозволяє забезпечити кількісний вміст пальмітинової кислоти в дитячій суміші, близький до грудного молока[2]. Компанії-члени Асоціації занепокоєні тим, що прийняття цієї законодавчої ініціативи в запропонованій редакції може призвести до значних технологічних та фінансових складнощів для сумлінних виробників, що виробляють продукцію.   [1] http://komagropolit.rada.gov.ua/documents/zasid/73385.html [2] http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58023

3 квітня 2018 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин[1].

За результатами розгляду питань порядку денного було прийнято  рішення рекомендувати Верховній Раді України (надалі – ВРУ) прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» №3871 від 2 лютого 2016 року[2].

Експерти Асоціації неодноразово звертались до ВРУ щодо недоцільності прийняття цієї законодавчої ініціативи та з проханням рекомендувати ВРУ відхилити проект Закону №3871.

Насамперед, компанії-члени Асоціації цілком підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо)[1], яка закріплена в частині другій статті 6 Закону України №1870-IV.

Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складових молока/молочної сировини (молочного жиру, молочного білка, лактози) не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження.

Разом з тим, потрібно звернути увагу на те, що, як повідомляють представники бізнесу, пальмова олія та її окремі фракції широко використовуються в різних країнах світу для виробництва харчових продуктів у таких сферах як, наприклад, масложирова, хлібопекарська, кондитерська промисловості.

Також важливим є те, що пальмова олія використовується для виробництва замінників грудного молока в усьому світі, оскільки її фракція – олеїн є єдиним натуральним рослинним інгредієнтом, що дозволяє забезпечити кількісний вміст пальмітинової кислоти в дитячій суміші, близький до грудного молока[2].

Компанії-члени Асоціації занепокоєні тим, що прийняття цієї законодавчої ініціативи в запропонованій редакції може призвести до значних технологічних та фінансових складнощів для сумлінних виробників, що виробляють продукцію.

 

[1] http://komagropolit.rada.gov.ua/documents/zasid/73385.html

[2] http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58023

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: