fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ввезення генераторів та інших ДБЖ в Україну: що варто знати

07/ 12/ 2022
  З огляду на складну ситуацію в енергетиці, на початку листопада Уряд розширив перелік імпортних товарів, які можуть завозитись в Україну без сплати ввізного мита та ПДВ. Йдеться про генератори, акумулятори, інші ДБЖ та електрообладнання, яке має допомогти українцям подолати наслідки атак на енергосистему України. З переліком товарів можна ознайомитись на сайті Верховної Ради. Для обговорення проблем практичного застосування 6 грудня Митний комітет Європейської Бізнес Асоціації провів спеціальну зустріч з фахівцями Держмитслужби. Так, у форматі питання-відповідь представники бізнесу могли з’ясувати у ДМС нюанси імпорту такого обладнання. Відповіді на поширені питання ви можете знайти у відеозаписі зустрічі, водночас звертаємо увагу бізнесу на такі роз’яснення Держмитслужби: Преференції застосовуються не тільки до генераторів чи акумуляторів, але й до переліку іншого обладнання, наприклад для фільтрування або очищення води; При визначенні, чи підпадає товар, що імпортується, під пільгу, варто першочергово орієнтуватися на назву товару, оскільки код товару є ширшим поняттям, а отже радше довідковим; Літій-залізо-фосфатні акумулятори, які мають популярні зарядні станції по типу Ecoflow та Bluetti, відносять до коду 8507 60 00 00, що передбачає застосування пільги;  Ввезений до початку застосування пільг товар, але митне оформлення якого було здійснено після набрання чинності вищезазначених змін  підпадає під пільговий режим  – орієнтуємось на дату подання товару на розмитнення. Ми щиро дякуємо фахівцям Держмитслужби за чудову комунікацію, вичерпні роз’яснення та увагу до проблемних питань, з якими стикається бізнес!  

З огляду на складну ситуацію в енергетиці, на початку листопада Уряд розширив перелік імпортних товарів, які можуть завозитись в Україну без сплати ввізного мита та ПДВ. Йдеться про генератори, акумулятори, інші ДБЖ та електрообладнання, яке має допомогти українцям подолати наслідки атак на енергосистему України. З переліком товарів можна ознайомитись на сайті Верховної Ради.

Для обговорення проблем практичного застосування 6 грудня Митний комітет Європейської Бізнес Асоціації провів спеціальну зустріч з фахівцями Держмитслужби. Так, у форматі питання-відповідь представники бізнесу могли з’ясувати у ДМС нюанси імпорту такого обладнання.

Відповіді на поширені питання ви можете знайти у відеозаписі зустрічі, водночас звертаємо увагу бізнесу на такі роз’яснення Держмитслужби:

  • Преференції застосовуються не тільки до генераторів чи акумуляторів, але й до переліку іншого обладнання, наприклад для фільтрування або очищення води;
  • При визначенні, чи підпадає товар, що імпортується, під пільгу, варто першочергово орієнтуватися на назву товару, оскільки код товару є ширшим поняттям, а отже радше довідковим;
  • Літій-залізо-фосфатні акумулятори, які мають популярні зарядні станції по типу Ecoflow та Bluetti, відносять до коду 8507 60 00 00, що передбачає застосування пільги; 
  • Ввезений до початку застосування пільг товар, але митне оформлення якого було здійснено після набрання чинності вищезазначених змін  підпадає під пільговий режим  – орієнтуємось на дату подання товару на розмитнення.

Ми щиро дякуємо фахівцям Держмитслужби за чудову комунікацію, вичерпні роз’яснення та увагу до проблемних питань, з якими стикається бізнес!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: