fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Все пропало! Як бути, якщо первинні документи знищені війною?

07/ 07/ 2022
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment 24 лютого 2022 року назавжди увійде у память кожного українця як день, що назавжди змінив наше життя. В Україні введено воєнний стан, який триває і дотепер. На жаль, частина території України в результаті жорстоких боїв опинилась під окупацією ворога, а разом з територією в окупації опинилась значна кількість наших співгромадян та бізнес. Деякі підприємства зазнали руйнувань, втратили не тільки власне майно, а й первинну документацію, якою підтверджувались облікові відомості, звітність, підстави здійснення розрахунків і т. і. Втім, розуміючи нагальність проблеми, законодавці пішли на зустріч бізнесу та передбачили в Законі № 2173-IX від 01.04.2022 року можливість звернутись до контролюючого органу  з відповідним повідомленням про втрату або відсутність доступу до первинних документів обумовлених бойовими діями чи тимчасовою окупацією. Таке повідомлення вважатиметься підставою для збереження відображених платником податків показників без наявності первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена законодавством України. Тим самим законом визначено, що після подання до контролюючого органу зазначеного повідомлення запроваджується мораторій на проведення документальних перевірок щодо вказаних у повідомленні податкових періодів. Тож, якщо Ваш бізнес зазнав втрат у зв’язку із війною, радимо не зволікати, а визначити чи є підстави для звернення з відповідним повідомленням до контролюючого органу. Надати більш детальну консультацію застосування Закону № 2173-IX, а також у разі виникнення будь-яких інших питань у взаємовідносинах із контролюючими органами, вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

24 лютого 2022 року назавжди увійде у пам’ять кожного українця як день, що назавжди змінив наше життя. В Україні введено воєнний стан, який триває і дотепер. На жаль, частина території України в результаті жорстоких боїв опинилась під окупацією ворога, а разом з територією в окупації опинилась значна кількість наших співгромадян та бізнес.

Деякі підприємства зазнали руйнувань, втратили не тільки власне майно, а й первинну документацію, якою підтверджувались облікові відомості, звітність, підстави здійснення розрахунків і т. і. Втім, розуміючи нагальність проблеми, законодавці пішли на зустріч бізнесу та передбачили в Законі № 2173-IX від 01.04.2022 року можливість звернутись до контролюючого органу  з відповідним повідомленням про втрату або відсутність доступу до первинних документів обумовлених бойовими діями чи тимчасовою окупацією.

Таке повідомлення вважатиметься підставою для збереження відображених платником податків показників без наявності первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена законодавством України. Тим самим законом визначено, що після подання до контролюючого органу зазначеного повідомлення запроваджується мораторій на проведення документальних перевірок щодо вказаних у повідомленні податкових періодів.

Тож, якщо Ваш бізнес зазнав втрат у зв’язку із війною, радимо не зволікати, а визначити чи є підстави для звернення з відповідним повідомленням до контролюючого органу.

Надати більш детальну консультацію застосування Закону № 2173-IX, а також у разі виникнення будь-яких інших питань у взаємовідносинах із контролюючими органами, вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: