fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Вплив ціни на електроенергію на теплові насоси в різних країнах Європи

06/ 06/ 2024
  У багатьох країнах експлуатаційні витрати на теплові насоси все ще вищі, ніж на котли, що працюють на викопному паливі. Це пояснюється тим, що ціна на електроенергію в кілька разів вища за ціну на газ. Хоча теплові насоси в три-пять разів енергоефективніші за котли, навіть цього не завжди достатньо, щоб компенсувати набагато вищу ціну на електроенергію. Щоб досягти швидкого повернення інвестицій і спонукати людей купувати теплові насоси, ціна на електроенергію має бути не більше ніж удвічі вищою за ціну на газ. Витрати на електроенергію можна зменшити шляхом виключення податків і зборів з рахунків за неї, запровадивши квоти на викиди вуглецю і надавши споживачам можливості перейти на більш низький  або «плаваючий» тариф на електроенергію, за умови переходу на гнучкі теплові насоси, що працюють на відновлюваних джерелах енергії. Крім того, фінансові інструменти, державна підтримка, фінансування приватного сектору та різні бізнес-концепції, спрямовані на зниження витрат, мають вирішальне значення для того, щоб допомогти споживачам нести ці витрати та скористатися перевагами економії енергії, яку забезпечують теплові насоси. Існує особливо нагальна потреба захистити домогосподарства з низькими доходами від високих цін на енергоносії та підтримати їхній доступ до чистіших і, зрештою, дешевших у використанні рішень для опалення та охолодження, таких як теплові насоси. На карті нижче показано співвідношення цін на електроенергію та газ у різних країнах, використовуючи дані Євростату за 2023 рік. Співвідношення цін на електроенергію та газ у Європі (дані за 2023 рік) Джерело: https://www.ehpa.org/news-and-resources/news/in-which-countries-does-the-electricity-price-work-for-heat-pumps/ Переклад: компанія ЛІКОНД

У багатьох країнах експлуатаційні витрати на теплові насоси все ще вищі, ніж на котли, що працюють на викопному паливі. Це пояснюється тим, що ціна на електроенергію в кілька разів вища за ціну на газ.

Хоча теплові насоси в три-п’ять разів енергоефективніші за котли, навіть цього не завжди достатньо, щоб компенсувати набагато вищу ціну на електроенергію.

Щоб досягти швидкого повернення інвестицій і спонукати людей купувати теплові насоси, ціна на електроенергію має бути не більше ніж удвічі вищою за ціну на газ.

Витрати на електроенергію можна зменшити шляхом виключення податків і зборів з рахунків за неї, запровадивши квоти на викиди вуглецю і надавши споживачам можливості перейти на більш низький  або «плаваючий» тариф на електроенергію, за умови переходу на гнучкі теплові насоси, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Крім того, фінансові інструменти, державна підтримка, фінансування приватного сектору та різні бізнес-концепції, спрямовані на зниження витрат, мають вирішальне значення для того, щоб допомогти споживачам нести ці витрати та скористатися перевагами економії енергії, яку забезпечують теплові насоси.

Існує особливо нагальна потреба захистити домогосподарства з низькими доходами від високих цін на енергоносії та підтримати їхній доступ до чистіших і, зрештою, дешевших у використанні рішень для опалення та охолодження, таких як теплові насоси.

На карті нижче показано співвідношення цін на електроенергію та газ у різних країнах, використовуючи дані Євростату за 2023 рік.

Співвідношення цін на електроенергію та газ у Європі (дані за 2023 рік)

Джерело: https://www.ehpa.org/news-and-resources/news/in-which-countries-does-the-electricity-price-work-for-heat-pumps/

Переклад: компанія ЛІКОНД

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: