fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Відновлено роботу Апеляційної палати УКРНОІВІ

26/ 06/ 2024
  Коротко  18 червня 2024 року наказом Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (надалі – УКРНОІВІ) № 93/2024 було затверджено персональний склад Апеляційної палати УКРНОІВІ (надалі – Апеляційна палата). Незважаючи на виклики, повязані з війною, Апеляційна палата відновила свою роботу. Наразі завершується формування складу колегій суддів, і незабаром розпочнеться розгляд апеляційних справ по суті. Тим часом, здійснюються організаційно-правові заходи щодо розподілу справ. Щомісячний розклад засідань Апеляційної палати буде опублікований на офіційному веб-сайті та постійно оновлюватиметься, що надасть правовласникам ефективний інструмент для моніторингу процесу розгляду справ, які їх цікавлять.  Ключові зміни Після майже дворічної перерви, повязаної з впровадженням комплексної реформи, відтепер Апеляційна палата відновлює виконання наступних функцій: Розгляд заперечень проти рішень УКРНОІВІ щодо набуття прав на обєкти інтелектуальної власності Розгляд заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні Крім того, Апеляційна палата відтепер виконуватиме нові функції та надаватиме нові послуги, які забезпечать правовласників ефективними інструментами та можливостями для захисту їхніх прав, а саме: Розгляд заяв про визнання прав на обєкти ІВ недійсними (post-grant opposition) Проведення медіації на будь-якому етапі розгляду заперечення або апеляційної заяви Створення учасниками розгляду особистого кабінету в Інформаційно-комунікаційній системі (ІКС) УКРНОІВІ для подання документів в електронному форматі з накладеним кваліфікованим електронним підписом Зберігання в системі ІКС УКРНОІВІ відео- та звукозаписів відеоконференцій Спрощення вимог до проведення опитування з питання доброї відомості торговельної марки в Україні Рекомендації Загалом, з точки зору бізнесу, відновлення роботи Апеляційної палати можна вважати позитивним. Адміністративне провадження в Апеляційній палаті відтепер може використовуватися як альтернатива судовому розгляду. Якісні рішення Апеляційної палати сприятимуть ефективному вирішенню справ у сфері інтелектуальної власності на досудовій стадії, що забезпечить економію часу та ресурсів. Контакти Руслан Дробязко Партнер Baker McKenzie   Мирослава Коваль-Лавок Радниця Baker McKenzie

Коротко 

18 червня 2024 року наказом Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (надалі – “УКРНОІВІ“) № 93/2024 було затверджено персональний склад Апеляційної палати УКРНОІВІ (надалі – “Апеляційна палата“). Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, Апеляційна палата відновила свою роботу. Наразі завершується формування складу колегій суддів, і незабаром розпочнеться розгляд апеляційних справ по суті. Тим часом, здійснюються організаційно-правові заходи щодо розподілу справ. Щомісячний розклад засідань Апеляційної палати буде опублікований на офіційному веб-сайті та постійно оновлюватиметься, що надасть правовласникам ефективний інструмент для моніторингу процесу розгляду справ, які їх цікавлять. 

Ключові зміни

Після майже дворічної перерви, пов’язаної з впровадженням комплексної реформи, відтепер Апеляційна палата відновлює виконання наступних функцій:

  • Розгляд заперечень проти рішень УКРНОІВІ щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності
  • Розгляд заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні

Крім того, Апеляційна палата відтепер виконуватиме нові функції та надаватиме нові послуги, які забезпечать правовласників ефективними інструментами та можливостями для захисту їхніх прав, а саме:

  • Розгляд заяв про визнання прав на об’єкти ІВ недійсними (“post-grant opposition”)
  • Проведення медіації на будь-якому етапі розгляду заперечення або апеляційної заяви
  • Створення учасниками розгляду особистого кабінету в Інформаційно-комунікаційній системі (ІКС) УКРНОІВІ для подання документів в електронному форматі з накладеним кваліфікованим електронним підписом
  • Зберігання в системі ІКС УКРНОІВІ відео- та звукозаписів відеоконференцій
  • Спрощення вимог до проведення опитування з питання доброї відомості торговельної марки в Україні

Рекомендації

Загалом, з точки зору бізнесу, відновлення роботи Апеляційної палати можна вважати позитивним. Адміністративне провадження в Апеляційній палаті відтепер може використовуватися як альтернатива судовому розгляду. Якісні рішення Апеляційної палати сприятимуть ефективному вирішенню справ у сфері інтелектуальної власності на досудовій стадії, що забезпечить економію часу та ресурсів.

Контакти

Руслан Дроб’язко
Партнер Baker McKenzie
 
Мирослава Коваль-Лавок
Радниця Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: