fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховний Суд залишив в силі рішення про стягнення штрафу на користь світового агротрейдера

13/ 11/ 2024
  Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив рішення Східного апеляційного господарського суду про стягнення штрафу з приватного агропідприємства за невиконання договору поставки на користь українського заводу з переробки насіння, що входить до групи компаній одного з найбільших світових агротрейдерів. Відповідне рішення Верховний Суд ухвалив 24 жовтня 2024 року. Предметом спору були штрафні санкції за договором на поставку насіння соняшника українського походження, укладеного між заводом та приватним агропідприємством. Агропідприємство порушило умови договору та не поставило товар у визначений строк, у зв’язку з чим йому було нараховано штраф. Порушення умов договору агропідприємство намагалось виправдати форс-мажором і відсутністю його вини, при цьому посилаючись на рейдерське захоплення, погані погодні умови та, як наслідок, неврожай зерна. У рамках комплексної стратегії захисту клієнта адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» зібрали беззаперечні докази того, що агропідприємство протиправно вирощувало сільськогосподарські культури на земельних ділянках, що належать іншому, державному підприємству. Відтак, агропідприємство не мало підстав посилатися на обставини рейдерського захоплення його земель, посуха не могла бути причиною невиконання договору поставки, а форс-мажор був відсутній, незважаючи на наявність Сертифікату Торгово-промислової палати України. Під час розгляду справи в судах команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» довела, що вимоги заводу про стягнення штрафу є законними та обґрунтованими, а агропідприємство винне в порушенні умов договору. Верховний Суд поставив крапку в судовому спорі, залишивши в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким з агропідприємства було стягнуто штраф, витрати на правничу допомогу та інші судові витрати. Рішення оскарженню не підлягає. Інтереси заводу на всіх стадіях судового розгляду представляла юридична фірма «Ілляшев та Партнери». Над проєктом працювали керівник Харківського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» Андрій Литвин, партнер Валерія Гудій та радник В’ячеслав Ситий.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив рішення Східного апеляційного господарського суду про стягнення штрафу з приватного агропідприємства за невиконання договору поставки на користь українського заводу з переробки насіння, що входить до групи компаній одного з найбільших світових агротрейдерів. Відповідне рішення Верховний Суд ухвалив 24 жовтня 2024 року.

Предметом спору були штрафні санкції за договором на поставку насіння соняшника українського походження, укладеного між заводом та приватним агропідприємством. Агропідприємство порушило умови договору та не поставило товар у визначений строк, у зв’язку з чим йому було нараховано штраф.

Порушення умов договору агропідприємство намагалось виправдати форс-мажором і відсутністю його вини, при цьому посилаючись на рейдерське захоплення, погані погодні умови та, як наслідок, неврожай зерна.

У рамках комплексної стратегії захисту клієнта адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» зібрали беззаперечні докази того, що агропідприємство протиправно вирощувало сільськогосподарські культури на земельних ділянках, що належать іншому, державному підприємству. Відтак, агропідприємство не мало підстав посилатися на обставини рейдерського захоплення його земель, посуха не могла бути причиною невиконання договору поставки, а форс-мажор був відсутній, незважаючи на наявність Сертифікату Торгово-промислової палати України.

Під час розгляду справи в судах команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» довела, що вимоги заводу про стягнення штрафу є законними та обґрунтованими, а агропідприємство винне в порушенні умов договору.

Верховний Суд поставив крапку в судовому спорі, залишивши в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким з агропідприємства було стягнуто штраф, витрати на правничу допомогу та інші судові витрати. Рішення оскарженню не підлягає.

Інтереси заводу на всіх стадіях судового розгляду представляла юридична фірма «Ілляшев та Партнери». Над проєктом працювали керівник Харківського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» Андрій Литвин, партнер Валерія Гудій та радник В’ячеслав Ситий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: