fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховний Суд підтримав позицію юристів ЮФ Василь Кісіль і Партнери у податковому спорі щодо операцій імпорту

13/ 02/ 2024
  Наприкінці 2023 року Василь Кісіль і Партнери успішно представили ТОВ Кищенці у податковому спорі на суму майже 6 мільйонів гривень. Апеляційний адміністративний суд погодився з позицією адвокатів Василь Кісіль і Партнери та зазначив, що до операцій з перерахування коштів поза межами зовнішньоекономічного договору положення Закону України «Про валюту і валютні операції» не застосовуються, а податкові органи не мають права нараховувати пеню за порушення строків розрахунків по цим операціям.  В свою чергу, 01 лютого 2024 року Верховний Суд підтримав вищезгадану позицію та залишив постанову апеляційного адміністративного суду без змін, зазначивши, що: «… у спірному випадку правильними є висновки апеляційного суду, що перерахування позивачем [ТОВ Кищенці] коштів у розмірі 186 240,00 євро на рахунок невідомої особи не є операцією з імпорту, ця операція не відноситься до торгівельних операцій, оскільки вона не здійснювалася у межах відповідного договору та не спричинила реальних господарських наслідків, а відтак заходи валютного впливу та контролю відповідно до положень Закону № 2473-VIII не застосовуються».  Єгор Свідло, адвокат ЮФ Василь Кісіль і Партнери так коментує нещодавню постанову Верховного Суду: «Касаційний адміністративний суд завершив процес формування нової судової практики в аналогічних спорах. Захист прав і інтересів чесних та сумлінних платників податків завжди був і є головною функцією всіх адміністративних судів. Платник податків не повинен зазнавати жодних негативних наслідків від непрофесійних «висновків» податкової служби. Основою правової держави є прозоре та справедливе судочинство. Ми як юристи щодня захищаємо в судах право на справедливість, і позиція Верховного Суду доводить, що ми це робимо недарма». Над проєктом працювали старший юрист Єгор Свідло та юристка Аліна Ратушна.  ### Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджерки зі зв’язків із громадськістю за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: [email protected] Про фірму Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, публічної адвокації, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності,  праці та зайнятості, нерухомості і будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних обєднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.

Наприкінці 2023 року Василь Кісіль і Партнери успішно представили ТОВ Кищенці у податковому спорі на суму майже 6 мільйонів гривень.

Апеляційний адміністративний суд погодився з позицією адвокатів Василь Кісіль і Партнери та зазначив, що до операцій з перерахування коштів поза межами зовнішньоекономічного договору положення Закону України «Про валюту і валютні операції» не застосовуються, а податкові органи не мають права нараховувати пеню за порушення строків розрахунків по цим операціям. 

В свою чергу, 01 лютого 2024 року Верховний Суд підтримав вищезгадану позицію та залишив постанову апеляційного адміністративного суду без змін, зазначивши, що:

«… у спірному випадку правильними є висновки апеляційного суду, що перерахування позивачем [ТОВ Кищенці] коштів у розмірі 186 240,00 євро на рахунок невідомої особи не є операцією з імпорту, ця операція не відноситься до торгівельних операцій, оскільки вона не здійснювалася у межах відповідного договору та не спричинила реальних господарських наслідків, а відтак заходи валютного впливу та контролю відповідно до положень Закону № 2473-VIII не застосовуються». 

Єгор Свідло, адвокат ЮФ Василь Кісіль і Партнери так коментує нещодавню постанову Верховного Суду: «Касаційний адміністративний суд завершив процес формування нової судової практики в аналогічних спорах. Захист прав і інтересів чесних та сумлінних платників податків завжди був і є головною функцією всіх адміністративних судів. Платник податків не повинен зазнавати жодних негативних наслідків від непрофесійних «висновків» податкової служби. Основою правової держави є прозоре та справедливе судочинство. Ми як юристи щодня захищаємо в судах право на справедливість, і позиція Верховного Суду доводить, що ми це робимо недарма».

Над проєктом працювали старший юрист Єгор Свідло та юристка Аліна Ратушна

###

Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджерки зі зв’язків із громадськістю
за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: [email protected]

Про фірму

Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, публічної адвокації, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності,  праці та зайнятості, нерухомості і будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних об’єднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: