fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховна Рада України прийняла закон про основні вимоги до виробництва, обігу та маркування органічної продукції

13/ 07/ 2018
  10 липня 2018 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні закон № 5448 Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Прийнятий закон ставить за мету врегулювати ринок органічної продукції та привести українське законодавство у відповідність до європейськихх стандартів. Вимоги до маркування органічної продукції поширюватимуться як на продукцію, що реалізується на території України, так і на ту, що експортується. Так, перш за все, закон зобовязує операторів органічної продукції (юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців, що здійснюють виробництво чи обіг сільськогосподарських продуктів органічного походження) отримувати та щорічно поновлювати свій сертифікат відповідності органічного виробництва. По-друге, з набуттям чинності цього закону, виробники та дистрибютори змушені будуть відкликати та вилучати з обігу продукцію, що не відповідає новим вимогам маркування. Зокрема, це стосується написів органічний, біодинамічний, біологічний, екологічний, органік та будь-яких однокореневих чи похідних слів з префіксами біо-, еко-, тощо будь-якими мовами. По-третє, закон зобовязує операторів органічної продукції надавати безперешкодний доступ посадових осіб та інспекторів до своїх потужностей для відбору зразків. Крім того, закон вимагає від виробників та розповсюджувачів органічної продукції звітності про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг. Наостанок, відтепер маркування органічної продукції має узгоджуватися із органом сертифікації. Як і для продукції, використання у власних назвах продуктів та торговельних марках написів органічний, екологічний, тощо дозволятиметься виключно за наявності сертифіката. Таке використання буде можливим протягом вісімнадцяти місяців з дня введення закону в дію. Прийняття даного закону зачепило також сферу реклами, так, – рекламування неорганічних продуктів як таких, що є органічними – вважатиметься недобросовісною рекламою. Особливу увагу закон приділяє власне процесу органічного виробництва. Відтепер, прямо заборонено використовувати агрохімікати, пестициди, а також продукти, що були вироблені шляхом застосування генетично модифікованих організмів. Визначає документ і санкції за порушення вимог нового законодавства. Найменший штраф, визначений у законі, складатиме три мінімальних заробітних плати, а найбільший – двадцять чотири. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один рік з дня набрання ним чинності. З повним текстом Закону можна ознайомитись тут. Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, звертайтеся, будь ласка, до Дарії Валявської, [email protected].

10 липня 2018 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні закон № 5448 “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

Прийнятий закон ставить за мету врегулювати ринок органічної продукції та привести українське законодавство у відповідність до європейськихх стандартів. Вимоги до маркування органічної продукції поширюватимуться як на продукцію, що реалізується на території України, так і на ту, що експортується.

Так, перш за все, закон зобов’язує операторів органічної продукції (юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців, що здійснюють виробництво чи обіг сільськогосподарських продуктів органічного походження) отримувати та щорічно поновлювати свій сертифікат відповідності органічного виробництва. По-друге, з набуттям чинності цього закону, виробники та дистриб’ютори змушені будуть відкликати та вилучати з обігу продукцію, що не відповідає новим вимогам маркування. Зокрема, це стосується написів “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік” та будь-яких однокореневих чи похідних слів з префіксами “біо-“, “еко-“, тощо будь-якими мовами. По-третє, закон зобов’язує операторів органічної продукції надавати безперешкодний доступ посадових осіб та інспекторів до своїх потужностей для відбору зразків. Крім того, закон вимагає від виробників та розповсюджувачів органічної продукції звітності про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг. Наостанок, відтепер маркування органічної продукції має узгоджуватися із органом сертифікації.

Як і для продукції, використання у власних назвах продуктів та торговельних марках написів “органічний”, “екологічний”, тощо дозволятиметься виключно за наявності сертифіката. Таке використання буде можливим протягом вісімнадцяти місяців з дня введення закону в дію.

Прийняття даного закону зачепило також сферу реклами, так, – рекламування неорганічних продуктів як таких, що є органічними – вважатиметься недобросовісною рекламою.

Особливу увагу закон приділяє власне процесу органічного виробництва. Відтепер, прямо заборонено використовувати агрохімікати, пестициди, а також продукти, що були вироблені шляхом застосування генетично модифікованих організмів.

Визначає документ і санкції за порушення вимог нового законодавства. Найменший штраф, визначений у законі, складатиме три мінімальних заробітних плати, а найбільший – двадцять чотири.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один рік з дня набрання ним чинності.

З повним текстом Закону можна ознайомитись тут.

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, звертайтеся, будь ласка, до Дарії Валявської, [email protected].

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: