fbpx

Верховна Рада створила умови для проведення інвентаризації лісів

03/ 06/ 2020
  Відповідний законопроєкт № 2379 Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів був вчора прийнятий народними депутатами у другому читанні та в цілому. Для ефективного управління лісовими ресурсами необхідні точні дані про їхні кількісні та якісні характеристики. Проведення національної інвентаризації лісів в Україні дозволить зібрати та систематизувати дані про ліси в загальнодержавному масштабі для стратегічного планування розвитку галузі, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів. Євген Кузьменко. Менеджер комітетів Асоціації. Внесення змін до Лісового кодексу – це важливий крок на шляху до запровадження національної інвентаризації лісів. Водночас необхідно розуміти, що наразі тільки створюється правове підґрунтя – законопроєкт дає визначення національній інвентаризації лісів, встановлює відповідальність за затвердження порядку її проведення та джерела коштів на її здійснення. На черзі – розробка відповідного порядку та інструкції з проведення національної інвентаризації лісів в Україні. На даному етапі важливо передбачити дієві механізми своєчасного фінансування проведення національної інвентаризації та механізми забезпечення її довгострокової реалізації, щоб ця ініціатива була втілена в реальному житті, а не залишилась на папері. Завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів будуть отримані дані щодо фактичної лісистості держави, загальних запасів деревини в лісах та її технічної придатності, що в свою чергу допоможе сформувати стратегію розвитку як лісової так і деревообробної галузі на роки уперед, тож сподіваємося на подальші позитивні зрушення у цьому питанні найближчим часом.

Відповідний законопроєкт № 2379 “Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів” був вчора прийнятий народними депутатами у другому читанні та в цілому.

Для ефективного управління лісовими ресурсами необхідні точні дані про їхні кількісні та якісні характеристики. Проведення національної інвентаризації лісів в Україні дозволить зібрати та систематизувати дані про ліси в загальнодержавному масштабі для стратегічного планування розвитку галузі, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів.

Євген Кузьменко Менеджер комітетів Асоціації
Внесення змін до Лісового кодексу – це важливий крок на шляху до запровадження національної інвентаризації лісів. Водночас необхідно розуміти, що наразі тільки створюється правове підґрунтя – законопроєкт дає визначення національній інвентаризації лісів, встановлює відповідальність за затвердження порядку її проведення та джерела коштів на її здійснення. На черзі – розробка відповідного порядку та інструкції з проведення національної інвентаризації лісів в Україні. На даному етапі важливо передбачити дієві механізми своєчасного фінансування проведення національної інвентаризації та механізми забезпечення її довгострокової реалізації, щоб ця ініціатива була втілена в реальному житті, а не залишилась на папері.

Завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів будуть отримані дані щодо фактичної лісистості держави, загальних запасів деревини в лісах та її технічної придатності, що в свою чергу допоможе сформувати стратегію розвитку як лісової так і деревообробної галузі на роки уперед, тож сподіваємося на подальші позитивні зрушення у цьому питанні найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: