fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Василь Кісіль і Партнери та МакДональдз виграли справу про публічне виконання фонограм у ресторанах мережі

22/ 07/ 2020
  Команда Василь Кісіль і Партнери успішно представила у суді МакДональдз Україна у справі проти Української Ліги Авторських та Суміжних Прав (УЛАСП). УЛАСП подала позов проти МакДональдз із вимогою стягнути винагороду за публічне виконання фонограм у ресторанах мережі. УЛАСП є єдиною акредитованою організацією колективного управління (ОКУ), яка уповноважена збирати винагороду за цей вид використання фонограм в Україні. Позивач вважав, що МакДональдз зобов’язаний укласти з ним договір незалежно від фактичних обставин використання. Однак МакДональдз уклав договори про виплату винагороди безпосередньо з правовласникам суміжних прав на фонограми і виконання. Правовласники вилучили права із управління УЛАСП, тому остання не мала права збирати винагороду за їх фонограми. Суди двох інстанцій відмовили УЛАСП в позові, а Верховний Суд відмовив УЛАСП у відкритті касаційного провадження. Суд встановили, що УЛАСП не має права на подачу такого позову. Закон передбачає, що для звернення до суду за захистом майнових прав, УЛАСП має отримати доручення від правовласників. Оцінка права на позов є базовою для цієї категорії спорів, а наразі їх декілька десятків. Над проєктом працювала команда практики інтелектуальної власності у складі радника Іларіона Томарова та юристки Дар’ї Ромащенко. «Унікальність цього спору в тому, що він може стати прецедентом для десятків інших. Правовласники фонограм та виконань мають дві альтернативи окрім ОКУ: управляти правами самостійно або через повіреного. Суди двох інстанцій підтвердили, що власники прав на фонограми і виконання можуть вилучити права із управління УЛАСП. Вони можуть укласти договір безпосередньо із користувачем і отримувати винагороду. Суд, застосовуючи нову норму ГПК про вірогідність доказів встановив, що факт вилучення прав є доведеним, як більш вірогідний», - зазначив Іларіон Томаров. ### Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджера зі зв’язків із громадськістю за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: shevchenko@vkp.ua Про фірму Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності,  праці та зайнятості, нерухомості і будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних обєднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.

Команда Василь Кісіль і Партнери успішно представила у суді МакДональдз Україна у справі проти Української Ліги Авторських та Суміжних Прав (УЛАСП).

УЛАСП подала позов проти МакДональдз із вимогою стягнути винагороду за публічне виконання фонограм у ресторанах мережі. УЛАСП є єдиною акредитованою організацією колективного управління (ОКУ), яка уповноважена збирати винагороду за цей вид використання фонограм в Україні. Позивач вважав, що МакДональдз зобов’язаний укласти з ним договір незалежно від фактичних обставин використання. Однак МакДональдз уклав договори про виплату винагороди безпосередньо з правовласникам суміжних прав на фонограми і виконання. Правовласники вилучили права із управління УЛАСП, тому остання не мала права збирати винагороду за їх фонограми.

Суди двох інстанцій відмовили УЛАСП в позові, а Верховний Суд відмовив УЛАСП у відкритті касаційного провадження. Суд встановили, що УЛАСП не має права на подачу такого позову. Закон передбачає, що для звернення до суду за захистом майнових прав, УЛАСП має отримати доручення від правовласників. Оцінка права на позов є базовою для цієї категорії спорів, а наразі їх декілька десятків.

Над проєктом працювала команда практики інтелектуальної власності у складі радника Іларіона Томарова та юристки Дар’ї Ромащенко.

«Унікальність цього спору в тому, що він може стати прецедентом для десятків інших. Правовласники фонограм та виконань мають дві альтернативи окрім ОКУ: управляти правами самостійно або через повіреного. Суди двох інстанцій підтвердили, що власники прав на фонограми і виконання можуть вилучити права із управління УЛАСП. Вони можуть укласти договір безпосередньо із користувачем і отримувати винагороду. Суд, застосовуючи нову норму ГПК про вірогідність доказів встановив, що факт вилучення прав є доведеним, як більш вірогідний», – зазначив Іларіон Томаров.

###

Детальнішу інформацію можна отримати від Ольги Шевченко, менеджера зі зв’язків із громадськістю
за тел.: +380 67 358 47 82 або електронною поштою: shevchenko@vkp.ua

Про фірму

Заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, податкового законодавства, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності,  праці та зайнятості, нерухомості і будівництва,

а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних об’єднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах). Керуючим партнером адвокатського об’єднання «Василь Кісіль і Партнери» з 2015 року є Андрій Стельмащук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: