fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

А Ваше товариство затвердило договори на загальних зборах власників?

18/ 01/ 2018
  Світлана Свириденко, Керівник юридичного відділу ТОВ «Аккаунтор Київ» Початок нового року – вдалий час для наведення ладу у корпоративній документації. Особливу увагу слід звернути на протоколи загальних зборів акціонерів/учасників про затвердження договорів (правочинів). Погодження договорів у АТ Закон встановлює обов’язкові процедури для погодження значних правочинів, правочинів із заінтересованістю та оприлюднення такої інформації. Для визначення чи належить той чи інший договір до таких правочинів варто керуватися законом та статутом. Здебільшого, погодження кожного окремого такого правочину здійснюється перед його підписанням, але можливі й інші два варіанти: попереднє надання згоди - збори можуть наперед визначити значні правочини (їх граничну сукупну вартість), що можуть бути вчинені протягом року; подальше схвалення – збори можуть постфактум схвалити правочин, якщо він не був погоджений до підписання. Затвердження договорів у ТОВ Закон відносить питання про визначення які саме договори підлягають затвердженню зборами на розсуд ТОВ та не вимагає оприлюднення інформації про такі договори. Тобто, для з’ясування чи потрібно затверджувати зборами конкретний договір, слід керуватися статутом. На практиці до таких договорів часто відносять такі: ціна яких перевищує визначену статутом суму; окремі види договорів (наприклад, позики, кредитні, про продаж майна тощо). Негативні наслідки для директора при підписанні договору з порушеннями Посадові особи товариства (директор і т.д.) несуть відповідальність шляхом відшкодування збитків, завданих товариству: діями, вчиненими з перевищенням/зловживанням повноваженнями; діями, вчиненими з порушенням порядку їх попереднього погодження/іншої процедури прийняття рішень, встановленої статутом тощо; діями, вчиненими з дотриманням порядку попереднього погодження, але для отримання такого погодження посадова особа подала недостовірну інформацію; бездіяльністю посадової особи у випадку, коли вона була зобов’язана вчинити певні дії; іншими винними діями посадової особи. До складу збитків входить вартість втраченого майна, понесені товариством додаткові витрати, неодержаний прибуток. Чим може допомогти Accountor? проаналізуємо установчі документи (статут тощо) Вашого товариства; розробимо чи внесемо зміни до установчих, внутрішніх документів Вашого товариства; підготуємо проекти протоколів загальних зборів власників про затвердження договорів. Консультування та підготовку всіх необхідних документів для Вашого товариства здійснюють спеціалісти нашої Компанії, які мають багаторічний досвід в сфері корпоративного, договірного, трудового права та судового представництва з різними організаційними формами підприємств в Україні (ТОВ, АТ і т.д.). Ми будемо раді поділитися з Вами нашим досвідом та рекомендаціями!

Світлана Свириденко, Керівник юридичного відділу ТОВ «Аккаунтор Київ»

Початок нового року – вдалий час для наведення ладу у корпоративній документації. Особливу увагу слід звернути на протоколи загальних зборів акціонерів/учасників про затвердження договорів (правочинів).

Погодження договорів у АТ

Закон встановлює обов’язкові процедури для погодження значних правочинів, правочинів із заінтересованістю та оприлюднення такої інформації. Для визначення чи належить той чи інший договір до таких правочинів варто керуватися законом та статутом.

Здебільшого, погодження кожного окремого такого правочину здійснюється перед його підписанням, але можливі й інші два варіанти:

 • попереднє надання згоди – збори можуть наперед визначити значні правочини (їх граничну сукупну вартість), що можуть бути вчинені протягом року;
 • подальше схвалення – збори можуть постфактум схвалити правочин, якщо він не був погоджений до підписання.

Затвердження договорів у ТОВ

Закон відносить питання про визначення які саме договори підлягають затвердженню зборами на розсуд ТОВ та не вимагає оприлюднення інформації про такі договори. Тобто, для з’ясування чи потрібно затверджувати зборами конкретний договір, слід керуватися статутом. На практиці до таких договорів часто відносять такі:

 • ціна яких перевищує визначену статутом суму;
 • окремі види договорів (наприклад, позики, кредитні, про продаж майна тощо).

Негативні наслідки для директора при підписанні договору з порушеннями

Посадові особи товариства (директор і т.д.) несуть відповідальність шляхом відшкодування збитків, завданих товариству:

 • діями, вчиненими з перевищенням/зловживанням повноваженнями;
 • діями, вчиненими з порушенням порядку їх попереднього погодження/іншої процедури прийняття рішень, встановленої статутом тощо;
 • діями, вчиненими з дотриманням порядку попереднього погодження, але для отримання такого погодження посадова особа подала недостовірну інформацію;
 • бездіяльністю посадової особи у випадку, коли вона була зобов’язана вчинити певні дії;
 • іншими винними діями посадової особи.

До складу збитків входить вартість втраченого майна, понесені товариством додаткові витрати, неодержаний прибуток.

Чим може допомогти Accountor?

 • проаналізуємо установчі документи (статут тощо) Вашого товариства;
 • розробимо чи внесемо зміни до установчих, внутрішніх документів Вашого товариства;
 • підготуємо проекти протоколів загальних зборів власників про затвердження договорів.

Консультування та підготовку всіх необхідних документів для Вашого товариства здійснюють спеціалісти нашої Компанії, які мають багаторічний досвід в сфері корпоративного, договірного, трудового права та судового представництва з різними організаційними формами підприємств в Україні (ТОВ, АТ і т.д.).

Ми будемо раді поділитися з Вами нашим досвідом та рекомендаціями!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: