fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В 2018 році обсяг безготівкових операцій зріс на 55%

22/ 02/ 2019
  22 лютого НБУ оприлюднив статистику щодо розвитку ринку безготівкових платежів у 2018 році. Так, за рік кількість власників платіжних карток досягла 42,3 млн осіб. Крім того, зросла кількість активних платіжних карток – до загальної кількості 36,9 млн шт. Приріс, порівняно з минулим роком, склав 6%. Відзначається, що частка активних платіжних карток становить 62,2%. В розрізі платіжних систем лідером є MasterCard. Кількість активних карток цієї системи складає 26 млн, а це – 70,3% від загальної кількості. Кількість карток Visa складає 10,5 млн (28,5%), карток Простір – 0,5 млн (1,2%), інших платіжних карток – 4 тис (0,01%). Найбільшими емітентами є Приватбанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль. Євгеній Веремійченко. Координатор Комітету з електронних платежів. Як і очікувалось, українці все частіше віддають перевагу безготівковим розрахункам, про що свідчить позитивна динаміка за всіма показниками. Дані свідчать про зростання кількості платіжних карток, їх більш широке застосування, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів. Крім того, поступовий розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. І, безумовно, хорошим показником є те, що така тенденція спостерігається вже протягом кількох останніх років. Сподіваємось за кілька років все ж наздогнати європейські показники. Так, обсяг безготівкових платежів у 2018 році склав 1 297 млрд грн. Це на 55,4% більше у порівнянні з попереднім роком. Кількість безготівкових операцій зросла за рік на 33% і склала 3,1 млрд шт. Мережа POS терміналів зросла на 20% і становить наразі 279 тис. шт. Також зросла на 20% і кількість підприємств у сфері торгівлі та послуг, які забезпечують можливість здійснення розрахунків з використанням платіжних карток (їх кількість становить 208,7 тис. шт). Крім того, вже 79,4% терміналів забезпечують можливість безконтактної оплати, в тому числі з використанням сервісів Apple Pay та Google Pay. В той же час, на сьогодні лише 38% підприємств сегменту МСБ в Україні надають своїм клієнтам можливість розрахуватися карткою, а, до прикладу, в Європі ця цифра складає 62%. Хоча за кількістю ці підприємства становлять 99% бізнес сектору. Тож, безумовно, така ситуація є стримуючим бар’єром як для власників платіжних карток, так і для можливості поширення в Україні новітніх платіжних сервісів та технологій. Тому, бізнес-спільнота закликає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)». Її схвалення дозволить визначити чіткі критерії та забезпечити поетапний перехід бізнесу на обов’язкове приймання платежів у безготівковій формі. Це, в свою чергу, дозволить встановити рівні умови та надати можливість споживачу обирати найбільш зручний спосіб розрахунків.

22 лютого НБУ оприлюднив статистику щодо розвитку ринку безготівкових платежів у 2018 році. Так, за рік кількість власників платіжних карток досягла 42,3 млн осіб. Крім того, зросла кількість активних платіжних карток – до загальної кількості 36,9 млн шт. Приріс, порівняно з минулим роком, склав 6%. Відзначається, що частка активних платіжних карток становить 62,2%.

В розрізі платіжних систем лідером є MasterCard. Кількість активних карток цієї системи складає 26 млн, а це – 70,3% від загальної кількості. Кількість карток Visa складає 10,5 млн (28,5%), карток Простір – 0,5 млн (1,2%), інших платіжних карток – 4 тис (0,01%). Найбільшими емітентами є Приватбанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль.

Євгеній Веремійченко Координатор Комітету з електронних платежів
Як і очікувалось, українці все частіше віддають перевагу безготівковим розрахункам, про що свідчить позитивна динаміка за всіма показниками. Дані свідчать про зростання кількості платіжних карток, їх більш широке застосування, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів. Крім того, поступовий розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. І, безумовно, хорошим показником є те, що така тенденція спостерігається вже протягом кількох останніх років. Сподіваємось за кілька років все ж наздогнати європейські показники.

Так, обсяг безготівкових платежів у 2018 році склав 1 297 млрд грн. Це на 55,4% більше у порівнянні з попереднім роком. Кількість безготівкових операцій зросла за рік на 33% і склала 3,1 млрд шт. Мережа POS терміналів зросла на 20% і становить наразі 279 тис. шт. Також зросла на 20% і кількість підприємств у сфері торгівлі та послуг, які забезпечують можливість здійснення розрахунків з використанням платіжних карток (їх кількість становить 208,7 тис. шт). Крім того, вже 79,4% терміналів забезпечують можливість безконтактної оплати, в тому числі з використанням сервісів Apple Pay та Google Pay.

В той же час, на сьогодні лише 38% підприємств сегменту МСБ в Україні надають своїм клієнтам можливість розрахуватися карткою, а, до прикладу, в Європі ця цифра складає 62%. Хоча за кількістю ці підприємства становлять 99% бізнес сектору. Тож, безумовно, така ситуація є стримуючим бар’єром як для власників платіжних карток, так і для можливості поширення в Україні новітніх платіжних сервісів та технологій.

Тому, бізнес-спільнота закликає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)». Її схвалення дозволить визначити чіткі критерії та забезпечити поетапний перехід бізнесу на обов’язкове приймання платежів у безготівковій формі. Це, в свою чергу, дозволить встановити рівні умови та надати можливість споживачу обирати найбільш зручний спосіб розрахунків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: