fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Уряд завчасно проінформує представників бізнесу про дату введення додаткових карантинних обмежень

02/ 12/ 2020
  Про це під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією 1 грудня повідомив Віктор Ляшко, Заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України. Втім, точні дати введення обмежень та ступінь їх жорсткості має найближчими днями оголосити Прем’єр-міністр України. На зустрічі з паном Ляшком обговорювали  можливі сценарії впровадження нових карантинних обмежень. Наразі, в Уряду є два плани впровадження карантину, що залежатимуть від епідеміологічної ситуації та матимуть різні економічні наслідки. Завдяки карантину вихідного дня Уряду вдалося зменшити мобільність населення на вихідних майже на 30%, що мало позитивний вплив на кількість випадків інфікувань. Як вже повідомлялося раніше, Україна повинна отримати 8 млн доз вакцини від Covid-19 для вакцинації 4 млн людей ( двократне введення вакцини)  в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Наразі МОЗ веде перемовини з потенційними виробниками вакцини, а також приватними логістичними фармацевтичними компаніями для швидкої поставки вакцини в Україну. Усього МОЗ розраховує на вакцинацію 20 млн осіб, для чого необхідно 40 млн доз. Відповідно, необхідно закупити ще 32 млн доз, що планується зробити за рахунок бюджетних коштів у розмірі 2,6 млрд, а також за кошти міжнародних донорів. У першу чергу, вакциновані будуть групи ризику – медичні працівники, військові, що перебувають на передовій, а також люди з супутніми хронічними хворобами. Вже найближчим часом МОЗ представить Національний план з вакцинації. Щодо найвірогідних сценаріїв жорсткого карантину, зі свого боку, бізнес наголосив, що вони мають бути завчасними, логічними та чітко виписаними, щоб кожна компанія могла легко зрозуміти правила, під які вона підпадатиме. Пан Ляшко пообіцяв, що про дату введення додаткових карантинних обмежень  представників бізнесу завчасно додатково проінформує Уряд. Також, за словами заступника Міністра охорони здоровя, уряд готовий до співпраці та оперативного реагування на коментарі та зауваження від з бізнесу після публікації документу, який регулюватиме запровадження локдауну. Що саме працюватиме, а що – ні під час потенційного локдауну? Уряд планує обмежити роботу усіх установ, де відбувається взаємодія з відвідувачами, окрім продуктових магазинів, аптек та АЗС. Непродовольчі магазини будуть зачинені, ресторани зможуть працювати на винос та доставку, у готелях буде дозволено тільки проживання. Фактично те, що зараз ми маємо при карантині вихідного дня. Питання повного закриття кордонів наразі не стоїть, іноземці зможуть в’їжджати та виїжджати з країни за умови медполісу, що покриває випадок Covid-19, та негативного тесту. МОЗ також планує розгорнути використання експрес-тестів,  які дозволять полегшити подорожі громадян, а також будуть застосуватися у інших випадках, щоб збільшити кількість та швидкість проведення тестувань.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Про це під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією 1 грудня повідомив Віктор Ляшко, Заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України. Втім, точні дати введення обмежень та ступінь їх жорсткості має найближчими днями оголосити Прем’єр-міністр України.

На зустрічі з паном Ляшком обговорювали  можливі сценарії впровадження нових карантинних обмежень. Наразі, в Уряду є два плани впровадження карантину, що залежатимуть від епідеміологічної ситуації та матимуть різні економічні наслідки.

Завдяки карантину вихідного дня Уряду вдалося зменшити мобільність населення на вихідних майже на 30%, що мало позитивний вплив на кількість випадків інфікувань.

Як вже повідомлялося раніше, Україна повинна отримати 8 млн доз вакцини від Covid-19 для вакцинації 4 млн людей ( двократне введення вакцини)  в рамках міжнародної ініціативи COVAX.

Наразі МОЗ веде перемовини з потенційними виробниками вакцини, а також приватними логістичними фармацевтичними компаніями для швидкої поставки вакцини в Україну.

Усього МОЗ розраховує на вакцинацію 20 млн осіб, для чого необхідно 40 млн доз. Відповідно, необхідно закупити ще 32 млн доз, що планується зробити за рахунок бюджетних коштів у розмірі 2,6 млрд, а також за кошти міжнародних донорів.

У першу чергу, вакциновані будуть групи ризику – медичні працівники, військові, що перебувають на передовій, а також люди з супутніми хронічними хворобами. Вже найближчим часом МОЗ представить Національний план з вакцинації.

Щодо найвірогідних сценаріїв жорсткого карантину, зі свого боку, бізнес наголосив, що вони мають бути завчасними, логічними та чітко виписаними, щоб кожна компанія могла легко зрозуміти правила, під які вона підпадатиме. Пан Ляшко пообіцяв, що про дату введення додаткових карантинних обмежень  представників бізнесу завчасно додатково проінформує Уряд.

Також, за словами заступника Міністра охорони здоровя, уряд готовий до співпраці та оперативного реагування на коментарі та зауваження від з бізнесу після публікації документу, який регулюватиме запровадження локдауну.

Що саме працюватиме, а що – ні під час потенційного локдауну? Уряд планує обмежити роботу усіх установ, де відбувається взаємодія з відвідувачами, окрім продуктових магазинів, аптек та АЗС. Непродовольчі магазини будуть зачинені, ресторани зможуть працювати на винос та доставку, у готелях буде дозволено тільки проживання. Фактично те, що зараз ми маємо при карантині вихідного дня.

Питання повного закриття кордонів наразі не стоїть, іноземці зможуть в’їжджати та виїжджати з країни за умови медполісу, що покриває випадок Covid-19, та негативного тесту. МОЗ також планує розгорнути використання експрес-тестів,  які дозволять полегшити подорожі громадян, а також будуть застосуватися у інших випадках, щоб збільшити кількість та швидкість проведення тестувань.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: