fbpx

Укрпатент змінив порядок оприлюднення відомостей про заявки на знаки для товарів та послуг з 1 серпня 2018 року

18/ 09/ 2018
  Київ, Україна, 17 вересня 2018 року – ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) 1 серпня 2018 року повідомив, що в Україні змінюється порядок оприлюднення відомостей про заявки на знаки для товарів та послуг. З 1 серпня 2018 року Укрпатент буде публікувати інформацію про подані заявки на знак для товарів і послуг одразу після направлення заявнику повідомлення про встановлення дати подання відповідної заявки. Для встановлення дати подання заявка повинна відповідати вимогам статті 8 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг (тобто основним формальним вимогам до заявки) і містити документ, що підтверджує сплату державного збору за її подання. Публікація інформації про подані заявки на знаки для товарів і послуг буде проводитися Укрпатентом на офіційному сайті, де адмініструється інтерактивна база даних. Це можна вважати істотним покращенням попередньої практики Укрпатенту щодо публікації інформації про подані заявки на знаки для товарів і послуг. Нижче наведено відповідне порівняння тривалості часу з моменту подачі заявки до моменту її публікації на сайті Укрпатенту. До 1 серпня 2018 року Після 1 серпня 2018 року Публікація не менше 6 місяців (у деяких випадках рік) Публікація не більше 2 місяців  Ми вважаємо це позитивною новелою для власників знаків для товарів і послуг та зацікавлених осіб, оскільки тепер вони можуть знайти інформацію про подані заявки на знаки для товарів і послуг значно раніше, ніж до цього, і належним чином реагувати на можливе порушення їхніх прав (шляхом подачі в Укрпатент вмотивованих заперечень проти таких заявок). Відповідно, зацікавленим правовласникам і третім особам та/або їх представникам слід регулярно переглядати базу даних поданих заявок на знаки для товарів і послуг на офіційному сайті Укрпатенту, адже вона забезпечуватиме їх необхідною інформацією щодо поданих згідно з національним порядком заявок на знаки для товарів і послуг в Україні. Ми уважно стежитимемо за розвитком подій у цій галузі та будемо інформувати вас.  Додаткова інформація  Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів «Бейкер Макензі» та інших зацікавлених осіб про зміни, які відбулися в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультацію юриста у конкретній справі.

Київ, Україна, 17 вересня 2018 року – ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) 1 серпня 2018 року повідомив, що в Україні змінюється порядок оприлюднення відомостей про заявки на знаки для товарів та послуг.

З 1 серпня 2018 року Укрпатент буде публікувати інформацію про подані заявки на знак для товарів і послуг одразу після направлення заявнику повідомлення про встановлення дати подання відповідної заявки.

Для встановлення дати подання заявка повинна відповідати вимогам статті 8 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” (тобто основним формальним вимогам до заявки) і містити документ, що підтверджує сплату державного збору за її подання. Публікація інформації про подані заявки на знаки для товарів і послуг буде проводитися Укрпатентом на офіційному сайті, де адмініструється інтерактивна база даних.

Це можна вважати істотним покращенням попередньої практики Укрпатенту щодо публікації інформації про подані заявки на знаки для товарів і послуг. Нижче наведено відповідне порівняння тривалості часу з моменту подачі заявки до моменту її публікації на сайті Укрпатенту.

До 1 серпня 2018 року Після 1 серпня 2018 року
Публікація не менше 6 місяців (у деяких випадках рік) Публікація не більше 2 місяців 

Ми вважаємо це позитивною новелою для власників знаків для товарів і послуг та зацікавлених осіб, оскільки тепер вони можуть знайти інформацію про подані заявки на знаки для товарів і послуг значно раніше, ніж до цього, і належним чином реагувати на можливе порушення їхніх прав (шляхом подачі в Укрпатент вмотивованих заперечень проти таких заявок). Відповідно, зацікавленим правовласникам і третім особам та/або їх представникам слід регулярно переглядати базу даних поданих заявок на знаки для товарів і послуг на офіційному сайті Укрпатенту, адже вона забезпечуватиме їх необхідною інформацією щодо поданих згідно з національним порядком заявок на знаки для товарів і послуг в Україні.

Ми уважно стежитимемо за розвитком подій у цій галузі та будемо інформувати вас. 


Додаткова інформація 

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів «Бейкер Макензі» та інших зацікавлених осіб про зміни, які відбулися в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультацію юриста у конкретній справі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: