fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Українці повинні мати право обирати зарплатний банк

16/ 08/ 2018
  Вже більше трьох років на розгляд у Верховній Раді чекають законопроекти (№2287а та альтернативний – №2287а-1), якими пропонується закріпити право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати. Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли працівники по факту не можуть реалізувати свої права щодо порядку отримання заробітної плати. Зазначені законопроекти пропонують доповнити Закон України «Про оплату праці» таким чином, щоб працівник міг особисто відкрити в обраному ним банку окремий поточний рахунок для зарахування зарплати, стипендій, соціальної допомоги чи інших виплат. Після цього банк письмово повідомляє роботодавця про відкриття такого рахунку. При цьому працівник має право в будь-який час відкрити рахунок в іншому банку. Експерти Комітету з електронних платежів Асоціації вважають, що такі зміни дозволять закріпити та реалізувати на практиці права кожного працівника на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати, а також допоможуть запобігти порушенням з боку роботодавців. До того ж, прийняття законопроекту підвищить рівень фінансової грамотності та свободи громадян. Практика розвинутих економік також рухається у напрямок вільного вибору працівником банківської установи, з якою йому зручно співпрацювати. Європейська Бізнес Асоціація не раз визначала дані законопроекти як пріоритетні у своїх багаточисленних зверненнях до Парламенту та Уряду. Сподіваємося, що ця ініціатива  потрапить у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради та отримає необхідну підтримку народних депутатів.

Вже більше трьох років на розгляд у Верховній Раді чекають законопроекти (№2287а та альтернативний – №2287а-1), якими пропонується закріпити право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати.

Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли працівники по факту не можуть реалізувати свої права щодо порядку отримання заробітної плати. Зазначені законопроекти пропонують доповнити Закон України «Про оплату праці» таким чином, щоб працівник міг особисто відкрити в обраному ним банку окремий поточний рахунок для зарахування зарплати, стипендій, соціальної допомоги чи інших виплат. Після цього банк письмово повідомляє роботодавця про відкриття такого рахунку. При цьому працівник має право в будь-який час відкрити рахунок в іншому банку.

Експерти Комітету з електронних платежів Асоціації вважають, що такі зміни дозволять закріпити та реалізувати на практиці права кожного працівника на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати, а також допоможуть запобігти порушенням з боку роботодавців.

До того ж, прийняття законопроекту підвищить рівень фінансової грамотності та свободи громадян. Практика розвинутих економік також рухається у напрямок вільного вибору працівником банківської установи, з якою йому зручно співпрацювати.

Європейська Бізнес Асоціація не раз визначала дані законопроекти як пріоритетні у своїх багаточисленних зверненнях до Парламенту та Уряду. Сподіваємося, що ця ініціатива  потрапить у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради та отримає необхідну підтримку народних депутатів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: