fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна зробила ще один крок до запровадження режиму спільного транзиту (NCTS)

18/ 08/ 2020
  Минулого тижня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 705, яка затверджує низку типових документів і, таким чином, наближує імплементацію положень Конвенції про процедуру спільного транзиту до митного законодавства України та приєднання до нової комп’ютеризованої системи транзиту (NCTS). Таке рішення Уряду сприяє виконанню митних зобов’язань згідно з Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС та в перспективі надає можливість митним органам України запровадити обмін інформацією з 35 країнами у режимі реального часу. Очікується, що це дозволить зменшити затримки вантажів на кордоні через підвищення ефективності аналізу ризиків та визначення переліку необхідних контрольних процедур ще до прибуття товарів на митний кордон України. На переконання бізнес-спільноти, це ще один крок до подолання корупції на митниці. Сподіваємось, обмін інформацією у режимі реального часу сприятиме вирішенню питання підтвердження митної вартості, яке і досі залишається проблемним аспектом у взаємовідносинах між бізнесом та митними органами. Як свідчить європейський досвід, практична реалізація євроінтеграційних проєктів, зокрема, NCTS, сприятиме формуванню безпечних ланцюгів постачання товарів, суттєвому спрощенню митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри, підвищенню ефективності ведення бізнесу за рахунок економії часових та фінансових витрат. Дякуємо Уряду за послідовні дії у напрямку вдосконалення митних процедур! Нагадаємо, минулого року було прийнято Закон, яким визначаються усі поняття та механізми даного режиму. Водночас, прийнята постанови №705 є наступним кроком, адже нею затверджується низка форм та інших типових процедур, які компанія може використати, аби податись на NCTS.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Минулого тижня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 705, яка затверджує низку типових документів і, таким чином, наближує імплементацію положень Конвенції про процедуру спільного транзиту до митного законодавства України та приєднання до нової комп’ютеризованої системи транзиту (NCTS).

Таке рішення Уряду сприяє виконанню митних зобов’язань згідно з Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС та в перспективі надає можливість митним органам України запровадити обмін інформацією з 35 країнами у режимі реального часу. Очікується, що це дозволить зменшити затримки вантажів на кордоні через підвищення ефективності аналізу ризиків та визначення переліку необхідних контрольних процедур ще до прибуття товарів на митний кордон України.

На переконання бізнес-спільноти, це ще один крок до подолання корупції на митниці. Сподіваємось, обмін інформацією у режимі реального часу сприятиме вирішенню питання підтвердження митної вартості, яке і досі залишається проблемним аспектом у взаємовідносинах між бізнесом та митними органами.

Як свідчить європейський досвід, практична реалізація євроінтеграційних проєктів, зокрема, NCTS, сприятиме формуванню безпечних ланцюгів постачання товарів, суттєвому спрощенню митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри, підвищенню ефективності ведення бізнесу за рахунок економії часових та фінансових витрат.

Дякуємо Уряду за послідовні дії у напрямку вдосконалення митних процедур!

Нагадаємо, минулого року було прийнято Закон, яким визначаються усі поняття та механізми даного режиму. Водночас, прийнята постанови №705 є наступним кроком, адже нею затверджується низка форм та інших типових процедур, які компанія може використати, аби податись на NCTS.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: