fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна: Парламент скасував заборону продажу об’єктів великої приватизації

07/ 04/ 2021
  Коротко 30 березня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України Про внесення зміни до розділу VПрикінцеві та перехідні положення Закону України Про приватизацію державного і комунального майна щодо приватизації обєктів великої приватизації. Закон набирає чинності після його підписання Президентом України та офіційного опублікування. Основні моменти Закон скасовує законодавчу заборону продажу обєктів великої приватизації (до таких належать обєкти вартістю більше 250 мільйонів гривень або 9 мільйонів доларів США), яку було встановлено у березні 2020 року на початку пандемії COVID-19. Закон сприяє завершенню підготовки до приватизації та усуває законодавчу перешкоду для оголошення урядом аукціонів з продажу обєктів великої приватизації, серед яких: АТ Обєднана гірничо-хімічна компанія ДП Електроважмаш ДП Вугільна компанія Краснолиманська ПАТ Одеський припортовий завод ПрАТ Президент-Готель АТ Перший Київський машино-будівний завод (Завод Більшовик). Відповідно до Закону, до закінчення дії встановлених урядом обмежень у звязку з пандемією наступні способи продажу обєктів великої приватизації не здійснюватимуться: аукціон зі зниженням стартової ціни та аукціон за методом вивченням цінових пропозицій викуп одним покупцем. Додаткова інформація Законодавчу заборону на приватизацію обєктів великої приватизації було встановлено 30 березня 2020 року. Вона передбачала заборону продажу таких обєктів, а також їх підготовки до приватизації. 2 вересня 2020 року заборону на підготовку обєктів до приватизації було скасовано. Контакти Сергій Піонтковський Керуючий партнер Baker McKenzie   Андрій Гребьонкін Старший юрист Baker McKenzie

Коротко

30 березня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення зміни до розділу VПрикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо приватизації обєктів великої приватизації”. Закон набирає чинності після його підписання Президентом України та офіційного опублікування.

Основні моменти

Закон скасовує законодавчу заборону продажу об’єктів великої приватизації (до таких належать об’єкти вартістю більше 250 мільйонів гривень або 9 мільйонів доларів США), яку було встановлено у березні 2020 року на початку пандемії COVID-19.

Закон сприяє завершенню підготовки до приватизації та усуває законодавчу перешкоду для оголошення урядом аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації, серед яких:

  • АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”
  • ДП “Електроважмаш”
  • ДП “Вугільна компанія “Краснолиманська”
  • ПАТ “Одеський припортовий завод”
  • ПрАТ “Президент-Готель”
  • АТ “Перший Київський машино-будівний завод” (Завод Більшовик).

Відповідно до Закону, до закінчення дії встановлених урядом обмежень у зв’язку з пандемією наступні способи продажу об’єктів великої приватизації не здійснюватимуться:

  • аукціон зі зниженням стартової ціни та аукціон за методом вивченням цінових пропозицій
  • викуп одним покупцем.

Додаткова інформація

Законодавчу заборону на приватизацію об’єктів великої приватизації було встановлено 30 березня 2020 року. Вона передбачала заборону продажу таких об’єктів, а також їх підготовки до приватизації. 2 вересня 2020 року заборону на підготовку об’єктів до приватизації було скасовано.

Контакти

Сергій Піонтковський
Керуючий партнер Baker McKenzie
 
Андрій Гребьонкін
Старший юрист Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: