fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна: Нові правила користування водними об’єктами та землею під ними

08/ 12/ 2020
  30 листопада 2020 року Президент України підписав Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних обєктів у комплексі з земельними ділянками (Закон). Закон в цілому набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.  Основні моменти Законом вносяться зміни до Водного кодексу України, Закону України Про оренду землі та деяких інших. Закон має на меті уніфікувати порядок оформлення права користування водним обєктом (озеро, ставок, канал, річка тощо). Наразі законодавство передбачає оформлення такого права через договір оренди землі водного фонду або договір оренди водного обєкта. Для нових користувачів водними обєктами Закон передбачає укладення єдиного договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом (Договір) та уповноважує Кабінет Міністрів України затвердити типовий Договір. Більш докладно Законом передбачається наступне: єдиною підставою оренди водного обєкта буде Договір. Право оренди землі за Договором поширюватиметься і на водний обєкт, розташований на ній заборона передачі в суборенду земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним обєктом обовязок орендаря надавати третім особам можливість здійснювати спеціальне водокористування (за винятком випадків, коли воно унеможливлює використання орендарем водного об’єкта для потреб, визначених у Договорі) Договір повинен зазначати, зокрема, об’єм та площу водного об’єкта (водного простору), розмір орендної плати за водний об’єкт. Договори оренди водних об’єктів, укладені до набрання чинності Законом, продовжать діяти на передбачених в них умовах. Після спливу їх строку, оформити право оренди водних обєктів буде можливо Договором. Сторони договорів оренди водних об’єктів / земельних ділянок під водними об’єктами, що не передбачають умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку / водний обєкт та укладені до набрання чинності Законом, повинні протягом одного року після набрання чинності Законом визначити такі умови. Контакти: Сергій Піонтковський Керуючий партнер Baker McKenzie   Ліна Немченко Партнер Baker McKenzie   Андрій Гребьонкін Старший юрист Baker McKenzie

30 листопада 2020 року Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками” (Закон). Закон в цілому набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування. 

Основні моменти

  • Законом вносяться зміни до Водного кодексу України, Закону України “Про оренду землі” та деяких інших.
  • Закон має на меті уніфікувати порядок оформлення права користування водним об’єктом (озеро, ставок, канал, річка тощо). Наразі законодавство передбачає оформлення такого права через договір оренди землі водного фонду або договір оренди водного об’єкта.
  • Для нових користувачів водними об’єктами Закон передбачає укладення єдиного договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом (Договір) та уповноважує Кабінет Міністрів України затвердити типовий Договір.

Більш докладно

Законом передбачається наступне:

  • єдиною підставою оренди водного об’єкта буде Договір. Право оренди землі за Договором поширюватиметься і на водний об’єкт, розташований на ній
  • заборона передачі в суборенду земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом
  • обов’язок орендаря надавати третім особам можливість здійснювати спеціальне водокористування (за винятком випадків, коли воно унеможливлює використання орендарем водного об’єкта для потреб, визначених у Договорі)
  • Договір повинен зазначати, зокрема, об’єм та площу водного об’єкта (водного простору), розмір орендної плати за водний об’єкт.

Договори оренди водних об’єктів, укладені до набрання чинності Законом, продовжать діяти на передбачених в них умовах. Після спливу їх строку, оформити право оренди водних об’єктів буде можливо Договором.

Сторони договорів оренди водних об’єктів / земельних ділянок під водними об’єктами, що не передбачають умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку / водний об’єкт та укладені до набрання чинності Законом, повинні протягом одного року після набрання чинності Законом визначити такі умови.

Контакти:

Сергій Піонтковський
Керуючий партнер Baker McKenzie
 
Ліна Немченко
Партнер Baker McKenzie
 
Андрій Гребьонкін
Старший юрист Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: