fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна має великий потенціал для девелопменту офісної нерухомості

10/ 12/ 2019
  17 жовтня 2019 року в столиці відбувся круглий стіл на тему «Офісна нерухомість Києва: зміна парадигм». Ілля Величко, комерційний директор компанії «НЕСТ», взяв активну участь в даному заході. В ході обговорення ситуації на ринку офісної нерухомості керівник зазначив, що показник забезпеченості офісними площами в Києві значно нижче в порівнянні з іншими європейськими містами. У той же час зростання попиту з боку орендарів, скорочення вакантності і збільшення рівня орендної плати говорять про потенціал даного сегменту ринку і перспективи його розвитку. В ході круглого столу, організатором якого виступило В2В-видання Commercial Property, експерти ринку оцінили якісні і кількісні показники українського ринку бізнес-центрів. За інформацією аналітиків, в даний час в Києві забезпеченість офісними площами складає близько 0,4 м2 на людину, в той час як, наприклад, у Варшаві цей показник дорівнює 1,4 м2. «Іншими словами, забезпеченість офісними площами в Україні є однією з найнижчих в Європі, навіть Київ значно відстає від інших європейських міст», - підкреслив Ілля Величко. При цьому, згідно з підсумками поточного року, середній рівень вакантності в Києві знизився до 6,2%. Це повязано з тим, що ось уже кілька років поспіль пропозицію нових бізнес-центрів на ринку було мінімальним, а ті приміщення, які здавалися в експлуатацію, порівняно швидко поглиналися завдяки розвитку IТ-індустрії в Україні та діяльності аутсорсингових компаній. У той же час, як зазначив керівник, лідерами за популярністю серед орендарів є якісні бізнес-центри класу А, розташовані в центральних районах столиці, що відповідають таким вимогам, як продумана концепція, наявність великої парковки, відмінні видові характеристики, сучасні інженерні системи і ін. «Підтвердженням тому є попит з боку орендарів на наш Hillfort Business Mansion класу А по вул. Михайлівській, 12, який знаходиться в активній фазі будівництва. У 2020 році ми плануємо здати обєкт в експлуатацію, але вже зараз підписуємо попередні договори», - повідомив Ілля Величко. Тим самим тенденції цього року на ринку офісної нерухомості Києва підтверджують зміну парадигм і демонструють зміщення акцентів від ринку орендаря до ринку власників бізнес-центрів. На тлі цього девелопери підсилюють активність - добудовують заморожені проекти або планують вводити в експлуатацію нові сучасні обєкти. Однак, як зазначає керівник «НЕСТ», незважаючи на те, що в даний час є велика кількість ділянок під девелопмент офісних центрів, стримуючим фактором на ринку як і раніше залишається дефіцит грошових коштів і складності із залученням позикового капіталу.

17 жовтня 2019 року в столиці відбувся круглий стіл на тему «Офісна нерухомість Києва: зміна парадигм». Ілля Величко, комерційний директор компанії «НЕСТ», взяв активну участь в даному заході. В ході обговорення ситуації на ринку офісної нерухомості керівник зазначив, що показник забезпеченості офісними площами в Києві значно нижче в порівнянні з іншими європейськими містами. У той же час зростання попиту з боку орендарів, скорочення вакантності і збільшення рівня орендної плати говорять про потенціал даного сегменту ринку і перспективи його розвитку.

В ході круглого столу, організатором якого виступило В2В-видання Commercial Property, експерти ринку оцінили якісні і кількісні показники українського ринку бізнес-центрів. За інформацією аналітиків, в даний час в Києві забезпеченість офісними площами складає близько 0,4 м2 на людину, в той час як, наприклад, у Варшаві цей показник дорівнює 1,4 м2.

«Іншими словами, забезпеченість офісними площами в Україні є однією з найнижчих в Європі, навіть Київ значно відстає від інших європейських міст», – підкреслив Ілля Величко. При цьому, згідно з підсумками поточного року, середній рівень вакантності в Києві знизився до 6,2%. Це пов’язано з тим, що ось уже кілька років поспіль пропозицію нових бізнес-центрів на ринку було мінімальним, а ті приміщення, які здавалися в експлуатацію, порівняно швидко поглиналися завдяки розвитку IТ-індустрії в Україні та діяльності аутсорсингових компаній. У той же час, як зазначив керівник, лідерами за популярністю серед орендарів є якісні бізнес-центри класу А, розташовані в центральних районах столиці, що відповідають таким вимогам, як продумана концепція, наявність великої парковки, відмінні видові характеристики, сучасні інженерні системи і ін. «Підтвердженням тому є попит з боку орендарів на наш Hillfort Business Mansion класу А по вул. Михайлівській, 12, який знаходиться в активній фазі будівництва. У 2020 році ми плануємо здати об’єкт в експлуатацію, але вже зараз підписуємо попередні договори», – повідомив Ілля Величко.

Тим самим тенденції цього року на ринку офісної нерухомості Києва підтверджують зміну парадигм і демонструють зміщення акцентів від ринку орендаря до ринку власників бізнес-центрів. На тлі цього девелопери підсилюють активність – добудовують заморожені проекти або планують вводити в експлуатацію нові сучасні об’єкти. Однак, як зазначає керівник «НЕСТ», незважаючи на те, що в даний час є велика кількість ділянок під девелопмент офісних центрів, стримуючим фактором на ринку як і раніше залишається дефіцит грошових коштів і складності із залученням позикового капіталу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: