fbpx

Україна компенсує понад 12 млн дол. США збитків британському інвестору

15/ 07/ 2019
  5 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання британської компанії JKX Oil & Gas PLC про визнання та виконання в Україні арбітражного рішення Постійного третейського суду Лондона від 6 лютого 2017 року про стягнення збитків на суму понад 12 млн дол. США. Збитки виникли в результаті порушення Україною зобовязань за Угодою між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про сприяння і взаємний захист інвестицій, підписаною 10 лютого 1993 року. «Арбітраж бездоганно розібрався в ситуації і встановив порушення з боку держави під час нарахування рентної плати за видобуток нафти і газу, а також під час здійснення контролю капіталу і транспортування газу, – прокоментував рішення суду Роман Марченко, старший партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», що представляє інтереси заявника. – Рішенням Київського апеляційного суду визнано і дозволено примусове виконання зазначеного арбітражного рішення». JKX Oil & Gas PLC займається розвідкою і видобутком нафти й газу в країнах Європи і Північної Америки. Акції компанії котуються на Лондонській фондовій біржі. Свою діяльність на території України компанія здійснює з 1994 року.

5 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання британської компанії JKX Oil & Gas PLC про визнання та виконання в Україні арбітражного рішення Постійного третейського суду Лондона від 6 лютого 2017 року про стягнення збитків на суму понад 12 млн дол. США.

Збитки виникли в результаті порушення Україною зобов’язань за Угодою між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про сприяння і взаємний захист інвестицій, підписаною 10 лютого 1993 року.

«Арбітраж бездоганно розібрався в ситуації і встановив порушення з боку держави під час нарахування рентної плати за видобуток нафти і газу, а також під час здійснення контролю капіталу і транспортування газу, – прокоментував рішення суду Роман Марченко, старший партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», що представляє інтереси заявника. Рішенням Київського апеляційного суду визнано і дозволено примусове виконання зазначеного арбітражного рішення».

JKX Oil & Gas PLC займається розвідкою і видобутком нафти й газу в країнах Європи і Північної Америки. Акції компанії котуються на Лондонській фондовій біржі. Свою діяльність на території України компанія здійснює з 1994 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: