fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Учасники ринку підбили підсумки першого місяця добового балансування на ринку газу

18/ 04/ 2019
      Сьогодні відбулась чергова зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з представниками Укртрансгазу та НКРЕКП щодо підсумків першого місяця роботи добового балансування на ринку природного газу. В цілому, представники компаній Асоціації повідомили про загальний успішний старт платформи добового балансування. Водночас, акцентували увагу на певних проблемних моментах, які поступово вирішуються за сприянням оператора ГТС та Регулятора. Так, було наголошено, що на сьогодні не спостерігається затримок з поданням номінацій, як це було раніше. За інформацією Укртрангазу, у березні суттєві дисбаланси щодо відбору газу значно зменшились до рівня 0,34 млрд куб. м (негативний добовий небаланс) та 0.24 млрд куб. м (позитивний добовий небаланс) порівняно з січнем-лютим 2019 року. Для порівняння, у січні добовий небаланс складав 2,87 млрд куб м (негативний) та 2,33 млрд куб м (позитивний). Це означає, що в режимі балансування постачальники стали краще врегульовувати свої відбори. Крім того, синхронізована робота в добовому режимі між газотранспортною системою та підземними газовими сховищами. Разом з тим, деякі питання все ж потребують врегулювання, до прикладу, пошук шляхів оптимального рішення питання несанкціонованих відборів. Зі свого боку, представники Оператора ГТС розповіли про наступні кроки щодо покращення функціонування ринку газу. Так, найближчим часом мають бути затверджені регуляторні зміни щодо розподілу потужності, вдосконалення системи комерційного балансування, вирішення практичних питань оптимізації системи. Також, вже з 1 травня замовлення потужностей відбуватиметься на точках виходу. При цьому, функціонал суттєво змінюватись не буде, але з учасниками ринку все ж найближчим часом буде проведено навчання щодо нововведень. Максимум сил також буде направлено на старт, оптимізацію та співпрацю з торговими платформами для більш ефективного балансування системи та запуск інформаційної платформи для ПСГ (підземних газових сховищ), на якій буде відображатись інформація про рух, об’єм та залишки природного газу  у ПСГ для компаній. Європейська Бізнес Асоціація дякує Укртрансгазу та НКРЕКП за зустріч та діалог!  

 

01/

 

Сьогодні відбулась чергова зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з представниками Укртрансгазу та НКРЕКП щодо підсумків першого місяця роботи добового балансування на ринку природного газу. В цілому, представники компаній Асоціації повідомили про загальний успішний старт платформи добового балансування. Водночас, акцентували увагу на певних проблемних моментах, які поступово вирішуються за сприянням оператора ГТС та Регулятора.

Так, було наголошено, що на сьогодні не спостерігається затримок з поданням номінацій, як це було раніше. За інформацією Укртрангазу, у березні суттєві дисбаланси щодо відбору газу значно зменшились до рівня 0,34 млрд куб. м (негативний добовий небаланс) та 0.24 млрд куб. м (позитивний добовий небаланс) порівняно з січнем-лютим 2019 року. Для порівняння, у січні добовий небаланс складав 2,87 млрд куб м (негативний) та 2,33 млрд куб м (позитивний). Це означає, що в режимі балансування постачальники стали краще врегульовувати свої відбори. Крім того, синхронізована робота в добовому режимі між газотранспортною системою та підземними газовими сховищами.

Разом з тим, деякі питання все ж потребують врегулювання, до прикладу, пошук шляхів оптимального рішення питання несанкціонованих відборів. Зі свого боку, представники Оператора ГТС розповіли про наступні кроки щодо покращення функціонування ринку газу.

Так, найближчим часом мають бути затверджені регуляторні зміни щодо розподілу потужності, вдосконалення системи комерційного балансування, вирішення практичних питань оптимізації системи.

Також, вже з 1 травня замовлення потужностей відбуватиметься на точках виходу. При цьому, функціонал суттєво змінюватись не буде, але з учасниками ринку все ж найближчим часом буде проведено навчання щодо нововведень. Максимум сил також буде направлено на старт, оптимізацію та співпрацю з торговими платформами для більш ефективного балансування системи та запуск інформаційної платформи для ПСГ (підземних газових сховищ), на якій буде відображатись інформація про рух, об’єм та залишки природного газу  у ПСГ для компаній.

Європейська Бізнес Асоціація дякує Укртрансгазу та НКРЕКП за зустріч та діалог!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: