fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч з Головою Національного банку України Яковом Смолієм у Львові

13/ 04/ 2018
    13 квітня вперше за більш ніж 10 років до Львова для спілкування із бізнесом завітав, новообраний голова Національного банку України. У ході зустрічі з паном Яковом Смолієм було обговорено оновлену Стратегію Національного банку України, питання кредитування бізнесу, найактуальніші моменти валютних обмежень, надійність банків та багато іншого. Найгарячішими темами зустрічі стали валютне регулювання (вплив на курс) та кредитування. Зокрема, “У нас вільний плаваючий курс”, – зазначив Яків Смолій. Наявність такого інструменту в Нацбанку станом на сьогодні дозволяє не ставити себе до стінки, як це було при фіксованому курсі, а навпаки – ефективно впливати на перекоси в системі координат. Також, ми сподіваємось, що при збереженні наявної динаміки можна прогнозувати, що гривня буде поступово зміцнюватись. Однак поки немає впевненості у неможливості спекулювань на ринку валюти, тому найближчі 3-6 місяців суттєвої лібералізації валютного регулювання не планується. У травні очікується прийняття Верховною Радою ряду суттєвих зміни у банківському законодавстві, які покликані спростити життя обивателя і бізнесу, зокрема – Проект Закону “Про валюту” № 8152. Кредити для бізнесу, на жаль, й надалі будуть відносно дорогими, оскільки існує величезний об’єм непрацюючих кредитів (56% кредитів на ринку не обслуговуються боржниками). Реальна ставка кредитування включає значні ризики та врахування потенціалу високої інфляції, а тому для бізнесу становитиме 14-15%. Щодо участі регулятора банківського сектора серед основних завдань Нацбанк бачить оптимізацію та збалансування кредитів пов’язаним особам, що видаються банками в Україні. Також голову Нацбанку не оминуло питання про його ставлення до криптовалют, на яке він відповів, що блокчейн – це чудово, а криптовалюта – не може бути засобом платежу, а відтак не підлягає регулюванню Нацбанком. Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб підтвердив, що монетарна політика країни й надалі буде жорстка, що у свою чергу мало б сприяти зменшенню інфляції до рівня 5% (+/-1%) до кінця 2019 року. Щиро дякуємо компаніям “Райффайзен Банк Аваль” та Advice Group за підтримку заходу!
01/

 

13 квітня вперше за більш ніж 10 років до Львова для спілкування із бізнесом завітав, новообраний голова Національного банку України. У ході зустрічі з паном Яковом Смолієм було обговорено оновлену Стратегію Національного банку України, питання кредитування бізнесу, найактуальніші моменти валютних обмежень, надійність банків та багато іншого.

Найгарячішими темами зустрічі стали валютне регулювання (вплив на курс) та кредитування. Зокрема, “У нас вільний плаваючий курс”, – зазначив Яків Смолій. Наявність такого інструменту в Нацбанку станом на сьогодні дозволяє не ставити себе до стінки, як це було при фіксованому курсі, а навпаки – ефективно впливати на перекоси в системі координат. Також, ми сподіваємось, що при збереженні наявної динаміки можна прогнозувати, що гривня буде поступово зміцнюватись. Однак поки немає впевненості у неможливості спекулювань на ринку валюти, тому найближчі 3-6 місяців суттєвої лібералізації валютного регулювання не планується. У травні очікується прийняття Верховною Радою ряду суттєвих зміни у банківському законодавстві, які покликані спростити життя обивателя і бізнесу, зокрема – Проект Закону “Про валюту” № 8152.

Кредити для бізнесу, на жаль, й надалі будуть відносно дорогими, оскільки існує величезний об’єм непрацюючих кредитів (56% кредитів на ринку не обслуговуються боржниками). Реальна ставка кредитування включає значні ризики та врахування потенціалу високої інфляції, а тому для бізнесу становитиме 14-15%. Щодо участі регулятора банківського сектора серед основних завдань Нацбанк бачить оптимізацію та збалансування кредитів пов’язаним особам, що видаються банками в Україні.

Також голову Нацбанку не оминуло питання про його ставлення до криптовалют, на яке він відповів, що блокчейн – це чудово, а криптовалюта – не може бути засобом платежу, а відтак не підлягає регулюванню Нацбанком.

Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб підтвердив, що монетарна політика країни й надалі буде жорстка, що у свою чергу мало б сприяти зменшенню інфляції до рівня 5% (+/-1%) до кінця 2019 року.

Щиро дякуємо компаніям “Райффайзен Банк Аваль” та Advice Group за підтримку заходу!

Партнери

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: