fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зміни до законодавства щодо підтримки виробників з ВДЕ треба прийняти до кінця тижня

14/ 07/ 2020
  Зокрема, йдеться про законопроєкт №3658 – компромісний документ між державою та виробниками зеленої електроенергії. Таку думку висловили учасники дискусії «Сталий розвиток ВДЕ в Україні», яку провела Європейська Бізнес Асоціація у понеділок, 13 липня, за участі бізнесу, органів державної влади народних депутатів та експертів ринку. Під час зустрічі був презентований комплекс рішень для сталого розвитку ВДЕ в Україні на основі дослідження Центру Разумкова. Зокрема, пропозиції стосуються законодавчих ініціатив, зміни моделі ПСО на ринку електроенергії та першочергових заходів врегулювання неплатежів. Адже на сьогодні заборгованість ДП «Державний покупець» перед виробниками з ВДЕ досягла вже 17 млрд грн. Також учасники обговорили поточну ситуацію щодо  реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом та виробниками зеленої енергії. Так, Олександр Мартинюк, в.о. Генерального директора Директорату енергетичних ринків Міненерго, повідомив, що на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати можуть підтримати скорочення терміну підготовки законопроєкту №3658 до другого читання, і після пришвидшеного розгляду правок він може бути винесений на розгляд. Ми дякуємо народним депутатам, які підтримали це рішення на засіданні Верховної ради 14 липня. Пан Мартинюк наголосив на важливості прийняття цього документу до завершення роботи поточної сесії Верховної Ради.  Після ухвалення законопроекту у Парламенті Міністерство готове у стислі терміни перейти до його імплементації, зокрема розробити та подати на затвердження квоти щодо аукціонної форми підтримки. Адже законопроєкт передбачає перехід від зеленого тарифу до зеленого аукціону для нових об’єктів ВДЕ та передбачає вдосконалення цього механізму. Так, за умови врегулювання усіх технічних питань, перший аукціон може бути проведений вже цього року. Юрій Бойко, заступник Міністра енергетики України, завважив, що врегулювання ситуації на ринку ВДЕ вимагає зваженого підходу. Зважаючи на екологічні та кліматичні зміни, для України пріоритетом є розумний розвиток зелених технологій та зростання частки чистої енергії разом з забезпеченням надійності та стійкості енергопостачання. Міністерство рухатиметься по домовленостях в рамках Меморандуму для стабілізації ситуації на ринку електроенергії. Дякуємо учасникам за дискусію та продовжуємо слідкувати за ситуацією на ринку відновлюваної енергетики!

Зокрема, йдеться про законопроєкт №3658 – компромісний документ між державою та виробниками зеленої електроенергії. Таку думку висловили учасники дискусії «Сталий розвиток ВДЕ в Україні», яку провела Європейська Бізнес Асоціація у понеділок, 13 липня, за участі бізнесу, органів державної влади народних депутатів та експертів ринку.

Під час зустрічі був презентований комплекс рішень для сталого розвитку ВДЕ в Україні на основі дослідження Центру Разумкова. Зокрема, пропозиції стосуються законодавчих ініціатив, зміни моделі ПСО на ринку електроенергії та першочергових заходів врегулювання неплатежів. Адже на сьогодні заборгованість ДП «Державний покупець» перед виробниками з ВДЕ досягла вже 17 млрд грн.

Також учасники обговорили поточну ситуацію щодо  реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом та виробниками зеленої енергії. Так, Олександр Мартинюк, в.о. Генерального директора Директорату енергетичних ринків Міненерго, повідомив, що на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати можуть підтримати скорочення терміну підготовки законопроєкту №3658 до другого читання, і після пришвидшеного розгляду правок він може бути винесений на розгляд. Ми дякуємо народним депутатам, які підтримали це рішення на засіданні Верховної ради 14 липня. Пан Мартинюк наголосив на важливості прийняття цього документу до завершення роботи поточної сесії Верховної Ради. 

Після ухвалення законопроекту у Парламенті Міністерство готове у стислі терміни перейти до його імплементації, зокрема розробити та подати на затвердження квоти щодо аукціонної форми підтримки. Адже законопроєкт передбачає перехід від зеленого тарифу до зеленого аукціону для нових об’єктів ВДЕ та передбачає вдосконалення цього механізму. Так, за умови врегулювання усіх технічних питань, перший аукціон може бути проведений вже цього року.

Юрій Бойко, заступник Міністра енергетики України, завважив, що врегулювання ситуації на ринку ВДЕ вимагає зваженого підходу. Зважаючи на екологічні та кліматичні зміни, для України пріоритетом є розумний розвиток зелених технологій та зростання частки чистої енергії разом з забезпеченням надійності та стійкості енергопостачання. Міністерство рухатиметься по домовленостях в рамках Меморандуму для стабілізації ситуації на ринку електроенергії.

Дякуємо учасникам за дискусію та продовжуємо слідкувати за ситуацією на ринку відновлюваної енергетики!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: