fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Законопроєкт про Бюро фінбезпеки прийнято в першому читанні, – ЕВА

04/ 09/ 2020
  Вчора у першому читанні ВРУ прийняла законопроєкт щодо Бюро фінбезпеки №3087-д. Водночас, бізнес має ряд коментарів та пропозицій до даного тексту. Так, запропонована концепція Бюро лише змінює назву старого органу на новий («податкова міліція» на «Бюро економічної безпеки України»). Крім того, репутаційний ризик посилюється можливістю працевлаштування існуючих співробітників податкової міліції в новоствореному органі (наприклад, шляхом переведення на посади державних службовців на підставі ЗУ «Про державну службу»). Водночас, завищена чисельність працівників  та не зовсім зрозуміла процедура обрання кадрів все ще створює додаткові ризики для збільшення тиску на бізнес. Також варто зауважити, що передбачається і надання широких повноважень щодо використання спеціальних засобів, у тому числі, вогнепальної зброї працівниками Бюро, які мають спеціальні звання. Це може бути використано з метою тиску на бізнес та продовження сумнозвісних традицій з «маски-шоу». Експерти Європейської бізнес Асоціації неодноразово  наголошували на необхідності заборони використання вогнепальної зброї. Разом з тим, для забезпечення фізичного захисту працівників при виконанні ними службових обов’язків можна, як ідея, залучати спецпідрозділи інших правоохоронних органів, наприклад, КОРД. Крім того, документ містить рудиментну норму щодо державних нагород у вигляді вогнепальної зброї і, на думку бізнесу, така державна нагорода не має права на існування в сучасному суспільстві. Відтак, з огляду на вищезазначене, створення Бюро у запропонованому форматі може посилити недовіру бізнесу та інвесторів до правоохоронних органів. Асоціація неодноразово надавала свої пропозиції щодо розробки законопроєкту, який зміг би консолідувати найкращі положення проєкту Закону №3087-д та попередніх проєктів Законів, водночас, на жаль, далеко не всі їх було включено до даного документу. Тож бізнес вкотре закликає депутатів повністю переглянути концепцію створення нового державного органу по боротьбі з економічною злочинністю, відкликати даний проєкт закону та підготувати новий законопроєкт, що базуватиметься на принципах: Об’єднання розслідування всіх економічних злочинів проти фінансових інтересів держави в єдиному органі підзвітному КМУ; Політичної та операційної незалежності органу; Прозорої і чіткої процедури добору та призначення керівників і співробітників нового органу; Контролю за діяльністю органу з боку громадськості та відповідних наглядових органів; Підвищення відповідальності працівників органу за неправомірні та незаконні дії; Підвищення аналітичної складової при розслідуванні економічних злочинів; Демілітаризація нового органу; Сподіваємось, врешті голос бізнесу буде почуто і все ж вдасться прийняти концепцію нового органу, що справді буде захищати інтереси свідомого та прозорого бізнесу.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Вчора у першому читанні ВРУ прийняла законопроєкт щодо Бюро фінбезпеки №3087-д.

Водночас, бізнес має ряд коментарів та пропозицій до даного тексту. Так, запропонована концепція Бюро лише змінює назву старого органу на новий («податкова міліція» на «Бюро економічної безпеки України»). Крім того, репутаційний ризик посилюється можливістю працевлаштування існуючих співробітників податкової міліції в новоствореному органі (наприклад, шляхом переведення на посади державних службовців на підставі ЗУ «Про державну службу»). Водночас, завищена чисельність працівників  та не зовсім зрозуміла процедура обрання кадрів все ще створює додаткові ризики для збільшення тиску на бізнес.

Також варто зауважити, що передбачається і надання широких повноважень щодо використання спеціальних засобів, у тому числі, вогнепальної зброї працівниками Бюро, які мають спеціальні звання. Це може бути використано з метою тиску на бізнес та продовження сумнозвісних традицій з «маски-шоу». Експерти Європейської бізнес Асоціації неодноразово  наголошували на необхідності заборони використання вогнепальної зброї. Разом з тим, для забезпечення фізичного захисту працівників при виконанні ними службових обов’язків можна, як ідея, залучати спецпідрозділи інших правоохоронних органів, наприклад, КОРД.

Крім того, документ містить рудиментну норму щодо державних нагород у вигляді вогнепальної зброї і, на думку бізнесу, така державна нагорода не має права на існування в сучасному суспільстві. Відтак, з огляду на вищезазначене, створення Бюро у запропонованому форматі може посилити недовіру бізнесу та інвесторів до правоохоронних органів.

Асоціація неодноразово надавала свої пропозиції щодо розробки законопроєкту, який зміг би консолідувати найкращі положення проєкту Закону №3087-д та попередніх проєктів Законів, водночас, на жаль, далеко не всі їх було включено до даного документу.

Тож бізнес вкотре закликає депутатів повністю переглянути концепцію створення нового державного органу по боротьбі з економічною злочинністю, відкликати даний проєкт закону та підготувати новий законопроєкт, що базуватиметься на принципах:

  • Об’єднання розслідування всіх економічних злочинів проти фінансових інтересів держави в єдиному органі підзвітному КМУ;
  • Політичної та операційної незалежності органу;
  • Прозорої і чіткої процедури добору та призначення керівників і співробітників нового органу;
  • Контролю за діяльністю органу з боку громадськості та відповідних наглядових органів;
  • Підвищення відповідальності працівників органу за неправомірні та незаконні дії;
  • Підвищення аналітичної складової при розслідуванні економічних злочинів;
  • Демілітаризація нового органу;

Сподіваємось, врешті голос бізнесу буде почуто і все ж вдасться прийняти концепцію нового органу, що справді буде захищати інтереси свідомого та прозорого бізнесу.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: