fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Загальна зустріч Асоціації в Одесі з Південним офісом Державної Аудиторської Служби

15/ 08/ 2019
    15 серпня  в Одесі відбулася зустріч Асоціації в Одесі з керівництвом Південного офісу Державної Аудиторської Служби, яка пройшла у форматі відкритого діалогу. На початку були висвітлені пріоритетні напрямки роботи служби, а саме: модернізація державного фінансового контролю та практичні аспекти реалізації аудиту субʼєктів господарювання. Олег Муратов, начальник Південного офісу Держаудит Служби, підсумовуючи роботу за перше півріччя 2019 року, зазначив, що за загальною оцінкою результативності заходів державного фінансового контролю апарат Південного офісу увійшов у п’ятірку найкращих міжрегіональних територіальних органів та управлінь в областях. Говорячи про подальший розвиток відомства, очільник офісу розповів про аудит інвестпроектів та міжнародної технічної допомоги, аудит використання інформаційних технологій тощо. Далі Олександр Васильєв, начальник відділу моніторингу закупівель, акцентував увагу бізнесу на розвитку моніторингу, впровадженні електронної системи Prozorro та перевірці публічних закупівель. Адже на кінець 2018 року Держаудитслужбі вдалося повністю імплементувати зміни до Закону “Про публічні закупівлі”. Служба отримала нову функцію - моніторинг закупівель, а разом з нею спеціальний  кабінет у системі ProZorro. Тепер існує система ризик-індикаторів, що автоматично шукають підозрілі закупівлі. Зараз таких індикаторів є 35, однак їхня кількість може змінюватись. Зокрема, порушення процедури проведення торгів, відсутність повноважень суб’єкта торгів, відсутність цифрових підписів, перевищення строків розгляду, відсутність укладеного договору, відсутність завантажених тендерних документів, відсутність опису предмету закупівлі, велика кількість лотів у тендері тощо. За 7 місяців 2019 року аудиторами Південного офісу проведено моніторинг 358 процедури закупівель загальним обсягом 2,8 млрд грн. Упереджено наслідків порушень у цій сфері на 432 мільйони грн шляхом відміни торгів та розірвання договорів.  Члени Асоціації ставили запитання щодо незалежності при підготовці висновків за результатами перевірки, об’єктивності позапланових виїзних перевірок (ревізії непідконтрольних обєктів) за клопотанням слідчого або прокурора, процедури зустрічної звірки, притягнення до відповідальності у сфері закупівель,  Також бізнес цікавився, які заходи необхідно застосувати для попередження правопорушень та як сумлінним підприємцям захиститись від недобросовісних контрагентів. Керівництво Держаудитслуби показало відкритість та готовність до комунікації з бізнес середовищем. Хай цей діалог спонукатиме підприємців до дотримання всіх необхідних процедур, а Держаудит до проведення ще більш прозорого аудиту, та сприятиме подальшому розвитку публічних закупівель в цілому.
01/

 

15 серпня  в Одесі відбулася зустріч Асоціації в Одесі з керівництвом Південного офісу Державної Аудиторської Служби, яка пройшла у форматі відкритого діалогу. На початку були висвітлені пріоритетні напрямки роботи служби, а саме: модернізація державного фінансового контролю та практичні аспекти реалізації аудиту субʼєктів господарювання.

Олег Муратов, начальник Південного офісу Держаудит Служби, підсумовуючи роботу за перше півріччя 2019 року, зазначив, що за загальною оцінкою результативності заходів державного фінансового контролю апарат Південного офісу увійшов у п’ятірку найкращих міжрегіональних територіальних органів та управлінь в областях. Говорячи про подальший розвиток відомства, очільник офісу розповів про аудит інвестпроектів та міжнародної технічної допомоги, аудит використання інформаційних технологій тощо.

Далі Олександр Васильєв, начальник відділу моніторингу закупівель, акцентував увагу бізнесу на розвитку моніторингу, впровадженні електронної системи Prozorro та перевірці публічних закупівель. Адже на кінець 2018 року Держаудитслужбі вдалося повністю імплементувати зміни до Закону “Про публічні закупівлі”. Служба отримала нову функцію – моніторинг закупівель, а разом з нею спеціальний  кабінет у системі ProZorro. Тепер існує система ризик-індикаторів, що автоматично шукають підозрілі закупівлі. Зараз таких індикаторів є 35, однак їхня кількість може змінюватись. Зокрема, порушення процедури проведення торгів, відсутність повноважень суб’єкта торгів, відсутність цифрових підписів, перевищення строків розгляду, відсутність укладеного договору, відсутність завантажених тендерних документів, відсутність опису предмету закупівлі, велика кількість лотів у тендері тощо. За 7 місяців 2019 року аудиторами Південного офісу проведено моніторинг 358 процедури закупівель загальним обсягом 2,8 млрд грн. Упереджено наслідків порушень у цій сфері на 432 мільйони грн шляхом відміни торгів та розірвання договорів. 

Члени Асоціації ставили запитання щодо незалежності при підготовці висновків за результатами перевірки, об’єктивності позапланових виїзних перевірок (ревізії непідконтрольних об’єктів) за клопотанням слідчого або прокурора, процедури зустрічної звірки, притягнення до відповідальності у сфері закупівель,  Також бізнес цікавився, які заходи необхідно застосувати для попередження правопорушень та як сумлінним підприємцям захиститись від недобросовісних контрагентів. Керівництво Держаудитслуби показало відкритість та готовність до комунікації з бізнес середовищем. Хай цей діалог спонукатиме підприємців до дотримання всіх необхідних процедур, а Держаудит до проведення ще більш прозорого аудиту, та сприятиме подальшому розвитку публічних закупівель в цілому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: