fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

За ініціативи EBA Україна дає зелене світло діагональній кумуляції

21/ 09/ 2020
  Наприкінці минулого тижня у відповідь на звернення Європейської Бізнес Асоціації до Європейської комісії, Представництва ЄС в Україні та Митниці Королівства Норвегія було отримано офіційне  підтвердження про можливість діагональної кумуляції. Заступник міністра Мінекономрозвитку, Торговий представник України Тарас Качка також написав про запуск діагональної кумуляції на офіційній сторінці в соціальних мережах. Таким чином, Україна підтверджує реалізацію Конвенції ПанЄвроМед та Угоди про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄАВТ (Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн). Діагональна кумуляція – це можливість переробки в Україні товарів з країн ЄС або ЄАВТ і набуття ними українського походження для подальшого експорту на ці ринки. Варто зауважити, що не усі товари можуть набути українського походження завдяки достатній переробці (наприклад риба, морепродукти). А завдяки діагональній кумуляції, наприклад, норвезька та ісландська рибна продукція зможе набути українського походження при експорті на ринок ЄС. При цьому, мита на рибну продукцію з країн ЄАВТ в ЄС значно вищі ніж походженням з України (наприклад: скумбрія – 20% у порівнянні з 0%, те ж стосується форелі, лосося тощо). Митний комітет Європейської Бізнес Асоціації активно працював над цим питанням протягом останнього року. Тож бізнес вітає позитивну відповідь і від української влади. Водночас, дана кумуляція мала запрацювати ще з 1 січня 2019 року. Проте, через зволікання зі сторони контролюючих органів, офіційне підтвердження цієї можливості бізнесу було надано лише зараз. Захід для обговорення практичного застосування діагональної кумуляції уже найближчим часом відбудеться у спільноті, аби розуміти усі особливості та нюанси роботи.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Наприкінці минулого тижня у відповідь на звернення Європейської Бізнес Асоціації до Європейської комісії, Представництва ЄС в Україні та Митниці Королівства Норвегія було отримано офіційне  підтвердження про можливість діагональної кумуляції. Заступник міністра Мінекономрозвитку, Торговий представник України Тарас Качка також написав про запуск діагональної кумуляції на офіційній сторінці в соціальних мережах.

Таким чином, Україна підтверджує реалізацію Конвенції ПанЄвроМед та Угоди про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄАВТ (Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн).

Діагональна кумуляція – це можливість переробки в Україні товарів з країн ЄС або ЄАВТ і набуття ними українського походження для подальшого експорту на ці ринки. Варто зауважити, що не усі товари можуть набути українського походження завдяки достатній переробці (наприклад риба, морепродукти). А завдяки діагональній кумуляції, наприклад, норвезька та ісландська рибна продукція зможе набути українського походження при експорті на ринок ЄС. При цьому, мита на рибну продукцію з країн ЄАВТ в ЄС значно вищі ніж походженням з України (наприклад: скумбрія – 20% у порівнянні з 0%, те ж стосується форелі, лосося тощо).

Митний комітет Європейської Бізнес Асоціації активно працював над цим питанням протягом останнього року. Тож бізнес вітає позитивну відповідь і від української влади.

Водночас, дана кумуляція мала запрацювати ще з 1 січня 2019 року. Проте, через зволікання зі сторони контролюючих органів, офіційне підтвердження цієї можливості бізнесу було надано лише зараз.

Захід для обговорення практичного застосування діагональної кумуляції уже найближчим часом відбудеться у спільноті, аби розуміти усі особливості та нюанси роботи.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: