fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЄБА закликає МВФ підтримати другий рівень пенсійного страхування

13/ 08/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Міжнародного Валютного Фонду та директорату Всесвітнього банку по Білорусії, Молдові та Україні. У листі йде мова про важливість запровадження другого рівня пенсійного страхування для населення, фінансові втрати від гальмування процесу та мінімальні витрати з боку держави на впровадження реформи. Бізнес-спільнота наголосила, що за умов солідарного забезпечення, коефіцієнт заміщення пенсією втраченого заробітку буде постійно знижуватись із сьогоднішніх 32% до 18% протягом наступних 30 років. Щоб було наочно зрозуміло, як приклад, з 1,6 тис грн зараз до 900 грн через 30 років. «Важливо зробити ефективні та якісні кроки, які зменшать дефіцит пенсійної системи. В Україні близько 12 млн осіб пенсійного віку. Дефіцит пенсійного фонду складає більше 200 млрд грн. В такому вигляді як є зараз, пенсійна система існувати не може. До того, ж кількість людей пенсійного віку з кожним роком збільшується. При такому співвідношенні між платниками податків і пенсіонерами важко говорити про стабільність системи», - наголосили в Європейській Бізнес Асоціації. В Україні наразі спостерігаються старіння населення, зменшення його кількості, в тому числі, за рахунок міграції. За підрахунками попередніми підрахунками експертів, до 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15. А працездатне населення наразі, власне, і є потенційними донорами пенсійної системи. Переконливим вирішенням ситуації бізнес-спільнота вбачає запровадження другого рівня пенсійного страхування – з 1 січня 2019 року. Система мінімізує корупційні ризики. По-перше, за рахунок диверсифікації накопичень населення між десятками недержавних пенсійних фондів. Державний пенсійний фонд буде лише адміністратором коштів, фактичне управління ними будуть здійснювати недержавні пенсійні фонди. По-друге, у кожного громадянина буде можливість здійснювати щоденний контроль стану своїх накопичень, правильність нарахування прибутку. Буде право переходу до іншого фонду в будь-який момент. Іншими словами, кожен зможе свідомо вибрати фонд для зберігання власних накопичень та особисто контролювати процес зберігання. Кошти у накопичувальній системі зберігатимуться на приватних рахунках та будуть приносити інвестиційний дохід учасникам накопичувального фонду. Після досягнення пенсійного віку громадяни матимуть право отримати довічну пенсію, пенсію на визначений строк або одноразову пенсійну виплату Бізнес підтримує ідею накопичувальної системи. Механізм її впровадження якісно прописаний в законопроекті №6677. Документ має більше 10 позитивних відгуків від вітчизняних та міжнародних експертів, а положення відповідають профільній Директиві Європейського Парламенту та Ради. Європейська Бізнес Асоціація закликає МВФ та Всесвітній банк підтримати даний документ. Сподіваємось, це допоможе комплексно запустити процес розбудови другого рівня пенсійного страхування та стабілізувати пенсійну систему в принципі.

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Міжнародного Валютного Фонду та директорату Всесвітнього банку по Білорусії, Молдові та Україні.

У листі йде мова про важливість запровадження другого рівня пенсійного страхування для населення, фінансові втрати від гальмування процесу та мінімальні витрати з боку держави на впровадження реформи. Бізнес-спільнота наголосила, що за умов солідарного забезпечення, коефіцієнт заміщення пенсією втраченого заробітку буде постійно знижуватись із сьогоднішніх 32% до 18% протягом наступних 30 років. Щоб було наочно зрозуміло, як приклад, з 1,6 тис грн зараз до 900 грн через 30 років.

«Важливо зробити ефективні та якісні кроки, які зменшать дефіцит пенсійної системи. В Україні близько 12 млн осіб пенсійного віку. Дефіцит пенсійного фонду складає більше 200 млрд грн. В такому вигляді як є зараз, пенсійна система існувати не може. До того, ж кількість людей пенсійного віку з кожним роком збільшується. При такому співвідношенні між платниками податків і пенсіонерами важко говорити про стабільність системи», – наголосили в Європейській Бізнес Асоціації.

В Україні наразі спостерігаються старіння населення, зменшення його кількості, в тому числі, за рахунок міграції. За підрахунками попередніми підрахунками експертів, до 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15. А працездатне населення наразі, власне, і є потенційними донорами пенсійної системи.

Переконливим вирішенням ситуації бізнес-спільнота вбачає запровадження другого рівня пенсійного страхування – з 1 січня 2019 року. Система мінімізує корупційні ризики. По-перше, за рахунок диверсифікації накопичень населення між десятками недержавних пенсійних фондів. Державний пенсійний фонд буде лише адміністратором коштів, фактичне управління ними будуть здійснювати недержавні пенсійні фонди. По-друге, у кожного громадянина буде можливість здійснювати щоденний контроль стану своїх накопичень, правильність нарахування прибутку. Буде право переходу до іншого фонду в будь-який момент. Іншими словами, кожен зможе свідомо вибрати фонд для зберігання власних накопичень та особисто контролювати процес зберігання.

Кошти у накопичувальній системі зберігатимуться на приватних рахунках та будуть приносити інвестиційний дохід учасникам накопичувального фонду.

Після досягнення пенсійного віку громадяни матимуть право отримати довічну пенсію, пенсію на визначений строк або одноразову пенсійну виплату

Бізнес підтримує ідею накопичувальної системи. Механізм її впровадження якісно прописаний в законопроекті №6677. Документ має більше 10 позитивних відгуків від вітчизняних та міжнародних експертів, а положення відповідають профільній Директиві Європейського Парламенту та Ради.

Європейська Бізнес Асоціація закликає МВФ та Всесвітній банк підтримати даний документ. Сподіваємось, це допоможе комплексно запустити процес розбудови другого рівня пенсійного страхування та стабілізувати пенсійну систему в принципі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: