fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Які зміни принесе ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок?

19/ 07/ 2022
  Авторка: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», яку прийнято коротко називати «Стамбульською конвенцією», Україна підписала ще в далекому 2011 році. Нашій державі знадобились довгі 11 років та перспектива отримання статусу кандидата на вступ до Європейського союзу, щоб врешті-решт 20 червня 2022 року Стамбульську Конвенцію було ратифіковано, та вона стала повноцінною частиною вітчизняного законодавства у сфері захисту жінок від усіх форм насильства. Варто зазначити, що деякі вимоги Стамбульської Конвенції Україною було впроваджено самостійно. Так, було введено інститут обмежувального припису та криміналізовано вчинення домашнього насильства. Стамбульська Конвенція значно розширює перелік дій, покарання за які має стати значно суворішим, аж до введення кримінальної відповідальності. Так країни-учасниці Конвенції мають вжити заходів по криміналізації переслідування особи, сексуальних домагань, примусового аборту або стерилізації, каліцтва жіночих геніталій та примушування до вступу до шлюбу. Конвенція не оминає увагою також цивільно-правові аспекти невідворотності отримання жертвою компенсації за понесенні страждання та шкоду, завдану її здоров’ю. При цьому тягар виплати компенсації покладається як на порушника, так і на державу. Крім того, Конвенція зобов’язує державу до максимального спрощення процедури та зменшення витрат жертви, необхідних для пошуку справедливості та подолання наслідків насильства. Ще одним важливим аспектом є те, що жертвою насильства, домагань або переслідування буде визнаватися також теперішня або колишня дружина, що в нашому суспільстві довгий час вважалося «сімейними справами», втручання держави у які засуджувалось. Вважаємо, що ратифікація Конвенції значно покращить ступінь захисту жінок, як більш вразливого гендеру, від протиправних посягань. Якщо ви стали жертвою насильства, будь ласка, не мовчіть про це та не соромтесь звертатись за допомогою. Кривдника можна і потрібно покарати.

Авторка: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

«Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», яку прийнято коротко називати «Стамбульською конвенцією», Україна підписала ще в далекому 2011 році. Нашій державі знадобились довгі 11 років та перспектива отримання статусу кандидата на вступ до Європейського союзу, щоб врешті-решт 20 червня 2022 року Стамбульську Конвенцію було ратифіковано, та вона стала повноцінною частиною вітчизняного законодавства у сфері захисту жінок від усіх форм насильства.

Варто зазначити, що деякі вимоги Стамбульської Конвенції Україною було впроваджено самостійно. Так, було введено інститут обмежувального припису та криміналізовано вчинення домашнього насильства.

Стамбульська Конвенція значно розширює перелік дій, покарання за які має стати значно суворішим, аж до введення кримінальної відповідальності. Так країни-учасниці Конвенції мають вжити заходів по криміналізації переслідування особи, сексуальних домагань, примусового аборту або стерилізації, каліцтва жіночих геніталій та примушування до вступу до шлюбу.

Конвенція не оминає увагою також цивільно-правові аспекти невідворотності отримання жертвою компенсації за понесенні страждання та шкоду, завдану її здоров’ю. При цьому тягар виплати компенсації покладається як на порушника, так і на державу. Крім того, Конвенція зобов’язує державу до максимального спрощення процедури та зменшення витрат жертви, необхідних для пошуку справедливості та подолання наслідків насильства.

Ще одним важливим аспектом є те, що жертвою насильства, домагань або переслідування буде визнаватися також теперішня або колишня дружина, що в нашому суспільстві довгий час вважалося «сімейними справами», втручання держави у які засуджувалось.

Вважаємо, що ратифікація Конвенції значно покращить ступінь захисту жінок, як більш вразливого гендеру, від протиправних посягань. Якщо ви стали жертвою насильства, будь ласка, не мовчіть про це та не соромтесь звертатись за допомогою. Кривдника можна і потрібно покарати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: