fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Як перетнути кордон до України з 18.06.2020

19/ 06/ 2020
  Розуміючи, що з’явилось дуже багато правдивої і не дуже інформації, дозвольте поділитись з вами підтвердженими з відповідними державними органами практикою щодо перетину кордону. Згідно даних від Державної прикордонної служби в’їжджати в Україну можуть громадяни всіх країн. Тобто обмеження щодо наявності посвідок на тимчасове або постійне проживання знято. З’явився поділ на умовно зелену та червону зону. Списки країн та поділ оновлюються кожні три дні. Актуальні списки можна перевіряти на офіційному сайті МОЗ за посиланням https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov. Приїжджаючі з зеленої зони можуть не проходить 14 денну обсервацію. Приїжджаючі з червоної зони – обов’язкова обсервація на 14 календарних днів. Якщо іноземець в’їжджає з зеленої зони, але транзитом через червону, вважається, що в’їжджає з зеленої зони і не потребує 14-денної обсервації. Якщо український громадянин приїжджає з-за кордону, дотримується тих самих умов. Червона зона – самоізоляція на 14 днів, якщо зелена – можна відразу гуляти по українських вулицях. Обов’язкова умова перетину кордону – наявність страхового полісу, який покриває 14 денну обсервацію та лікування COVID-19. Не обов’язково мати паперову версію полісу, є практика пропуску кордону за наявності електронної версії. Додатково МОЗ має затвердить форму полісу. Як тільки вийде шаблон чи бланк – відразу додатково повідомим. Якщо іноземець в’їжджає в Україну, проте їде транзитом до іншої країни – можна не дотримуватись карантину, навіть якщо в’їжджає з червоної зони. Якщо іноземець заїхав в Україну з червоної зони, та не порушує правила самоізоляції, або виїжджає з України раніше 14 днів, або будь-яким іншим способом порушує додаткові правила, що були введенні з короновірусом, він буде притягнутий до адміністративної відповідальності шляхом складання протоколу, та накладення штрафу від 17,000 до 34,000 грн. Проходження тестів на наявність COVID-19 в аеропорту поки не доступно. Наявність результатів з інших країн теж не дасть жодних переваг при проходженні кордону. Наприклад, якщо іноземець в’їжджає з червоної зони, проте має з собою негативний результат тесту на COVID-19, все одно доведеться встановити додаток ДІЯ ВДОМА та пройти 14 денну обсервацію. Якщо з’явились додаткові запитання https://abea.com.ua/

Розуміючи, що з’явилось дуже багато правдивої і не дуже інформації, дозвольте поділитись з вами підтвердженими з відповідними державними органами практикою щодо перетину кордону.

  1. Згідно даних від Державної прикордонної служби в’їжджати в Україну можуть громадяни всіх країн. Тобто обмеження щодо наявності посвідок на тимчасове або постійне проживання знято.
  2. З’явився поділ на умовно зелену та червону зону. Списки країн та поділ оновлюються кожні три дні. Актуальні списки можна перевіряти на офіційному сайті МОЗ за посиланням https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov.
  3. Приїжджаючі з зеленої зони можуть не проходить 14 денну обсервацію. Приїжджаючі з червоної зони – обов’язкова обсервація на 14 календарних днів.
  4. Якщо іноземець в’їжджає з зеленої зони, але транзитом через червону, вважається, що в’їжджає з зеленої зони і не потребує 14-денної обсервації.
  5. Якщо український громадянин приїжджає з-за кордону, дотримується тих самих умов. Червона зона – самоізоляція на 14 днів, якщо зелена – можна відразу гуляти по українських вулицях.
  6. Обов’язкова умова перетину кордону – наявність страхового полісу, який покриває 14 денну обсервацію та лікування COVID-19. Не обов’язково мати паперову версію полісу, є практика пропуску кордону за наявності електронної версії. Додатково МОЗ має затвердить форму полісу. Як тільки вийде шаблон чи бланк – відразу додатково повідомим.
  7. Якщо іноземець в’їжджає в Україну, проте їде транзитом до іншої країни – можна не дотримуватись карантину, навіть якщо в’їжджає з червоної зони.
  8. Якщо іноземець заїхав в Україну з червоної зони, та не порушує правила самоізоляції, або виїжджає з України раніше 14 днів, або будь-яким іншим способом порушує додаткові правила, що були введенні з короновірусом, він буде притягнутий до адміністративної відповідальності шляхом складання протоколу, та накладення штрафу від 17,000 до 34,000 грн.
  9. Проходження тестів на наявність COVID-19 в аеропорту поки не доступно. Наявність результатів з інших країн теж не дасть жодних переваг при проходженні кордону. Наприклад, якщо іноземець в’їжджає з червоної зони, проте має з собою негативний результат тесту на COVID-19, все одно доведеться встановити додаток ДІЯ ВДОМА та пройти 14 денну обсервацію.

Якщо з’явились додаткові запитання https://abea.com.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: