fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Віртуальні активи в Україні

13/ 05/ 2022
  Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment Прийняття Закону «Про віртуальні активи» є довгоочікуваною новиною для фінансових ринків нашої країни, оскільки раніше не існувало чітко визначеного юридичного акту, який міг би врегулювати відносини у сфері з обігу віртуальних активів Цей Закон набере чинності лише після внесення змін до Податкового законодавства України та деяких інших законів України з приводу оподаткування операцій з криптоактивами. Однак, враховуючи всі дії, що скоюють російські війська на українських землях, швидше за все, внесення таких змін – це питання тільки часу, адже для законодавців наразі в пріоритеті ті акти, які спрямовані на відновлення порушених прав і свобод громадян України. У розумінні положень цього Закону, віртуальними активами є нематеріальні блага, що мають вартість і виражаються сукупністю даних в електронній формі. Однак, розраховуватися ними в України заборонено, і немає різниці чи то оплата за надані послуги/виконані роботи, чи то за придбане майно. Серед іншого, у відповідності до положень цього Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку отримає повноваження з приводу регулювання ринку віртуальних активів, зокрема щодо: ✅ формування та реалізації політики у сфері віртуальних активів; ✅ визначення порядку обігу віртуальних активів; ✅ видання дозволів постачальникам послуг віртуальних активів; ✅ здійснення нагляду та фінмоніторингу у сфері з обігу віртуальних активів (окрім віртуальних активів, забезпечених грошовими цінностями, які відносяться до повноважень НБУ). Зважаючи на все, прийняття Закону «Про віртуальні активи» дасть більше можливостей для розвитку фінансового сектору в нашій країні. Так, компанії-резиденти (нерезиденти), що провадять свою діяльність у сфері з обігу віртуальних активів, надалі зможуть працювати легально, а українське населення, у свою чергу, зможе легко отримати доступ до ринку віртуальних активів. Однак, його прийняття - це лише початок, окрім цього, необхідно визначити систему оподаткування та механізми захисту прав та інтересів учасників ринку віртуальних активів, а також потрібно узгодити запропоновані зміни з деякими іншими законами України.

Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment

Прийняття Закону «Про віртуальні активи» є довгоочікуваною новиною для фінансових ринків нашої країни, оскільки раніше не існувало чітко визначеного юридичного акту, який міг би врегулювати відносини у сфері з обігу віртуальних активів

Цей Закон набере чинності лише після внесення змін до Податкового законодавства України та деяких інших законів України з приводу оподаткування операцій з криптоактивами. Однак, враховуючи всі дії, що скоюють російські війська на українських землях, швидше за все, внесення таких змін – це питання тільки часу, адже для законодавців наразі в пріоритеті ті акти, які спрямовані на відновлення порушених прав і свобод громадян України.

У розумінні положень цього Закону, віртуальними активами є нематеріальні блага, що мають вартість і виражаються сукупністю даних в електронній формі. Однак, розраховуватися ними в України заборонено, і немає різниці чи то оплата за надані послуги/виконані роботи, чи то за придбане майно.

Серед іншого, у відповідності до положень цього Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку отримає повноваження з приводу регулювання ринку віртуальних активів, зокрема щодо:

✅ формування та реалізації політики у сфері віртуальних активів;

✅ визначення порядку обігу віртуальних активів;

✅ видання дозволів постачальникам послуг віртуальних активів;

✅ здійснення нагляду та фінмоніторингу у сфері з обігу віртуальних активів (окрім віртуальних активів, забезпечених грошовими цінностями, які відносяться до повноважень НБУ).

Зважаючи на все, прийняття Закону «Про віртуальні активи» дасть більше можливостей для розвитку фінансового сектору в нашій країні. Так, компанії-резиденти (нерезиденти), що провадять свою діяльність у сфері з обігу віртуальних активів, надалі зможуть працювати легально, а українське населення, у свою чергу, зможе легко отримати доступ до ринку віртуальних активів. Однак, його прийняття – це лише початок, окрім цього, необхідно визначити систему оподаткування та механізми захисту прав та інтересів учасників ринку віртуальних активів, а також потрібно узгодити запропоновані зміни з деякими іншими законами України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: