fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Відсутність опублікованого Тимчасового реєстру є порушенням законодавства

22/ 03/ 2019
  Бізнес вкотре висловлює занепокоєння ситуацією, яка складається навколо Тимчасового реєстру заяв про повернення «старих» сум ПДВ. Так, на сьогоднішній день наявні всі підстави для створення такого Реєстру. Будь-які зволікання у цьому процесі є необгрунтованими, а відсутність оприлюдненого на сайті Мінфіну тимчасового реєстру є грубим порушенням законодавства. Таке роз’яснення було надано Комітетом ВР з питань податкової та митної політики Європейській Бізнес Асоціації. Нагадаємо, більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР.  Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України і ВРУ при плануванні та погодженні бюджету на 2019 рік з проханням передбачити конкретну суму в Державному бюджеті на повернення цих коштів бізнесу. У зв’язку з відсутністю Тимчасового реєстру, фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). За публічними заявами, сума заборгованості становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ). Водночас, відповідно ж до оприлюдненого бюджету на 2019 рік, окремо коштів на повернення старих сум не виділено. А Тимчасовий реєстр про повернення старих сум ПДВ досі не опублікований (хоча мав бути створений до 01.02.2017). Тож відповідно до роз’яснення Комітету ВР з питань податкової та митної політики, яке Асоціація отримала в березні 2019, така ситуація є грубим порушенням норм Податкового кодексу України. Комітет ВРУ зазначає, що наразі є всі підстави для здійснення відшкодування за Тимчасовим реєстром ПДВ. Оскільки, інвентаризацію сум заборгованості вже проведено територіальними органами ДФС України, діючі норми податкового і бюджетного законодавства дозволяють здійснити відшкодування «старих сум ПДВ». Єдине, що залишилось – офіційно опублікувати Тимчасовий реєстр на сайті Мінфіну. Також, Комітет ВРУ зазначає, що оскільки Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» окремо не визначено сум бюджетного відшкодування з ПДВ, а лише суму доходів з урахуванням бюджетного відшкодування, то повернення (відшкодування) «старих сум ПДВ» за Тимчасовим реєстром слід здійснювати за Бюджетним розписом, який затверджується Мінфіном. Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертається до Мінфіну та ДФС з проханням узгодити внутрішню процедуру, опублікувати Тимчасовий реєстр та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування компаніям. Настав час зрушити це питання з мертвої точки!

Бізнес вкотре висловлює занепокоєння ситуацією, яка складається навколо Тимчасового реєстру заяв про повернення «старих» сум ПДВ. Так, на сьогоднішній день наявні всі підстави для створення такого Реєстру. Будь-які зволікання у цьому процесі є необгрунтованими, а відсутність оприлюдненого на сайті Мінфіну тимчасового реєстру є грубим порушенням законодавства. Таке роз’яснення було надано Комітетом ВР з питань податкової та митної політики Європейській Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР. 

Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України і ВРУ при плануванні та погодженні бюджету на 2019 рік з проханням передбачити конкретну суму в Державному бюджеті на повернення цих коштів бізнесу.

У зв’язку з відсутністю Тимчасового реєстру, фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). За публічними заявами, сума заборгованості становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Водночас, відповідно ж до оприлюдненого бюджету на 2019 рік, окремо коштів на повернення старих сум не виділено. А Тимчасовий реєстр про повернення старих сум ПДВ досі не опублікований (хоча мав бути створений до 01.02.2017).

Тож відповідно до роз’яснення Комітету ВР з питань податкової та митної політики, яке Асоціація отримала в березні 2019, така ситуація є грубим порушенням норм Податкового кодексу України. Комітет ВРУ зазначає, що наразі є всі підстави для здійснення відшкодування за Тимчасовим реєстром ПДВ. Оскільки, інвентаризацію сум заборгованості вже проведено територіальними органами ДФС України, діючі норми податкового і бюджетного законодавства дозволяють здійснити відшкодування «старих сум ПДВ». Єдине, що залишилось – офіційно опублікувати Тимчасовий реєстр на сайті Мінфіну.

Також, Комітет ВРУ зазначає, що оскільки Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» окремо не визначено сум бюджетного відшкодування з ПДВ, а лише суму доходів з урахуванням бюджетного відшкодування, то повернення (відшкодування) «старих сум ПДВ» за Тимчасовим реєстром слід здійснювати за Бюджетним розписом, який затверджується Мінфіном.

Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертається до Мінфіну та ДФС з проханням узгодити внутрішню процедуру, опублікувати Тимчасовий реєстр та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування компаніям. Настав час зрушити це питання з мертвої точки!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: