fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Веб-курс з транспорту, шиппінгу та міжнародної торгівлі: “Як протистояти діям монополіста: Укрзалізниця, АМПУ.”

31/ 03/ 2020
  Південноукраїнський офіс Асоціації в партнерстві з Міжнародною юридичною службою Interlegal запустив новий проект онлайн-курсу ЕВА Transport, Shipping Trade Web Course”. На першому вебінарі, 31 березня, ми розглянули способи захисту бізнесу від діяльності монополістів на прикладах з практики. Спікером виступив провідний юрист Interlegal - Дмитро Очколяс. Так, монополізація - це досягнення субєктом господарювання домінуючого положення на ринку, коли його частка перевищує 35%. В Україні не допускається зловживання монопольним становищем та під ним розуміється: навязування таких умов договору, які ставлять контрагентів в нерівне становище, або додаткових умов, що не стосуються предмета договору; встановлення монопольно високих або дискримінаційних цін (тарифів) на свої товари (послуги), що призводить до порушення або обмежує права окремі права споживачів; встановлення монопольно низьких цін (тарифів) на свої товари (послуги), що призводить до обмеження конкуренції; інші дії, вчинені з метою створення перешкод для доступу на ринок (виходу з ринку) субєктів господарювання. Також говорили про форми недобросовісної конкуренції та її види, домінуюче положення суб’єкта господарювання на ринку, відповідальність передбачену українським законодавством, та проаналізували деякі прецеденти з визнання порушення Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Південноукраїнський офіс Асоціації в партнерстві з Міжнародною юридичною службою Interlegal запустив новий проект онлайн-курсу ЕВА “Transport, Shipping Trade Web Course”. На першому вебінарі, 31 березня, ми розглянули способи захисту бізнесу від діяльності монополістів на прикладах з практики. Спікером виступив провідний юрист Interlegal – Дмитро Очколяс.

Так, монополізація – це досягнення суб’єктом господарювання домінуючого положення на ринку, коли його частка перевищує 35%. В Україні не допускається зловживання монопольним становищем та під ним розуміється: нав’язування таких умов договору, які ставлять контрагентів в нерівне становище, або додаткових умов, що не стосуються предмета договору; встановлення монопольно високих або дискримінаційних цін (тарифів) на свої товари (послуги), що призводить до порушення або обмежує права окремі права споживачів; встановлення монопольно низьких цін (тарифів) на свої товари (послуги), що призводить до обмеження конкуренції; інші дії, вчинені з метою створення перешкод для доступу на ринок (виходу з ринку) суб’єктів господарювання.

Також говорили про форми недобросовісної конкуренції та її види, домінуюче положення суб’єкта господарювання на ринку, відповідальність передбачену українським законодавством, та проаналізували деякі прецеденти з визнання порушення Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Партнери

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: