fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В яких випадках можна призупинити дію трудового договору під час воєнного стану?

18/ 05/ 2022
  Автор: Радник GOLAW Катерина Цвєткова З 24 березня 2022 року діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон), який надає роботодавцям та працівникам можливість призупинити дію трудового договору. За ст. 13 Закону при призупиненні дії трудового договору роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник тимчасово припиняє виконувати роботу. Призупинення дії трудового договору можливе тільки на час воєнного стану та саме у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. Тобто головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи. Це, наприклад, можливо у випадку, якщо підприємство знаходиться в зоні бойових дій, приміщення підприємства знищені, пошкоджені або ж власник не має доступу до офісних, складських і виробничих приміщень і тому об’єктивно не може надавати працівнику роботу. В той же час, працівник також не може виконувати роботу, наприклад, у зв’язку із знищенням його робочого місця чи обладнання, на якому він працював, або у зв’язку із виїздом працівника за кордон. У  наведеному випадку можливо призупинити дію трудового договору. Важливо, що Закон не містить переліку випадків, які є підставою для призупинення дії трудового договору. Кожна ситуація, яка виникає у працівника та роботодавця, є індивідуальною, її потрібно оцінювати окремо і визначати, чи є об’єктивна можливість надання та виконання роботи або ж такої можливості немає. Призупинення дії трудового договору не означає звільнення працівника. Працівник та роботодавець продовжують перебувати у трудових відносинах. Однак, оскільки при призупиненні дії трудового договору робота не виконується, то у роботодавця не виникає обов’язку виплачувати заробітну плату. Ініціатором призупинення дії трудового договору можуть бути як роботодавець, так і працівник. Сторони трудового договору за можливості мають повідомити один одного про його призупинення будь-яким доступним способом.

Автор: Радник GOLAW Катерина Цвєткова

З 24 березня 2022 року діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон), який надає роботодавцям та працівникам можливість призупинити дію трудового договору. За ст. 13 Закону при призупиненні дії трудового договору роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник тимчасово припиняє виконувати роботу. Призупинення дії трудового договору можливе тільки на час воєнного стану та саме у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Тобто головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи. Це, наприклад, можливо у випадку, якщо підприємство знаходиться в зоні бойових дій, приміщення підприємства знищені, пошкоджені або ж власник не має доступу до офісних, складських і виробничих приміщень і тому об’єктивно не може надавати працівнику роботу. В той же час, працівник також не може виконувати роботу, наприклад, у зв’язку із знищенням його робочого місця чи обладнання, на якому він працював, або у зв’язку із виїздом працівника за кордон. У  наведеному випадку можливо призупинити дію трудового договору.

Важливо, що Закон не містить переліку випадків, які є підставою для призупинення дії трудового договору. Кожна ситуація, яка виникає у працівника та роботодавця, є індивідуальною, її потрібно оцінювати окремо і визначати, чи є об’єктивна можливість надання та виконання роботи або ж такої можливості немає.

Призупинення дії трудового договору не означає звільнення працівника. Працівник та роботодавець продовжують перебувати у трудових відносинах. Однак, оскільки при призупиненні дії трудового договору робота не виконується, то у роботодавця не виникає обов’язку виплачувати заробітну плату.

Ініціатором призупинення дії трудового договору можуть бути як роботодавець, так і працівник. Сторони трудового договору за можливості мають повідомити один одного про його призупинення будь-яким доступним способом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: