fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В Україні може бути запроваджене державне регулювання цін на товари та послуги у разі виявлення порушень антимонопольного законодавства

16/ 02/ 2021
  Уряд України може запровадити механізм державного регулювання цін на товари (послуги) монополістів. Проект відповідної постанови («Про затвердження Порядку запровадження державних регульованих цін на товари субєктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції») опублікований для обговорення на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Відповідно до проекту постанови, підставою для застосування державних регульованих цін на товари (послуги) монополіста буде рішення Антимонопольного комітету України про зловживання монопольним становищем (встановлення несправедливих цін / умов для споживачів, цінова дискримінація). Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman: Дія Порядку регулювання цін має досить широку площину та поширюється практично на всі товарні групи (за винятком позицій, які регулюються спеціальними законами – природні монополії, електрична енергія, природний газ тощо). Раніше державне регулювання цін мало негативне сприйняття у бізнесу і традиційно асоціювалося з деякими медичними товарами та соціальними продуктами. Якщо цю постанову буде прийнято, український бізнес отримає додатковий інструмент захисту своїх економічних інтересів. Крім АМКУ (який може визнати антимонопольні порушення, накласти штраф та зобов’язати припинити порушення), може з’явитися компетентний орган, який буде встановлювати справедливу ціну на товари компаній-монополістів. Компетентний орган, який буде уповноваженим приймати рішення про регулювання цін, залежить від типу ринку, на якому АМКУ встановив антимонопольне порушення. Наприклад, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України буде регулювати ціни щодо товарів (послуг) на загальнонаціональних ринках (окрім лікарських засобів та телекомунікаційних послуг). Зокрема, з цією метою в Мінекономіки вже створено Директорат цінової політики та розвитку реального сектора економіки. Довідка Юридична компанія Robinson Patman спеціалізується на таких практиках, як міжнародна торгівля, антимонопольне та конкурентне право, взаємодія з органами державної влади. Robinson Patman орієнтована на надання професійного юридичного супроводу в найкоротші терміни та на гнучких умовах. Robinson Patman – це унікальні та ефективні рішення, необхідні для досягнення стратегічних цілей. www.patman.law

Уряд України може запровадити механізм державного регулювання цін на товари (послуги) монополістів. Проект відповідної постанови («Про затвердження Порядку запровадження державних регульованих цін на товари суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції») опублікований для обговорення на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Відповідно до проекту постанови, підставою для застосування державних регульованих цін на товари (послуги) монополіста буде рішення Антимонопольного комітету України про зловживання монопольним становищем (встановлення несправедливих цін / умов для споживачів, цінова дискримінація).

Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman:

Дія Порядку регулювання цін має досить широку площину та поширюється практично на всі товарні групи (за винятком позицій, які регулюються спеціальними законами – природні монополії, електрична енергія, природний газ тощо). Раніше державне регулювання цін мало негативне сприйняття у бізнесу і традиційно асоціювалося з деякими медичними товарами та соціальними продуктами. Якщо цю постанову буде прийнято, український бізнес отримає додатковий інструмент захисту своїх економічних інтересів. Крім АМКУ (який може визнати антимонопольні порушення, накласти штраф та зобов’язати припинити порушення), може з’явитися компетентний орган, який буде встановлювати справедливу ціну на товари компаній-монополістів.

Компетентний орган, який буде уповноваженим приймати рішення про регулювання цін, залежить від типу ринку, на якому АМКУ встановив антимонопольне порушення. Наприклад, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України буде регулювати ціни щодо товарів (послуг) на загальнонаціональних ринках (окрім лікарських засобів та телекомунікаційних послуг). Зокрема, з цією метою в Мінекономіки вже створено Директорат цінової політики та розвитку реального сектора економіки.

Довідка

Юридична компанія Robinson Patman спеціалізується на таких практиках, як міжнародна торгівля, антимонопольне та конкурентне право, взаємодія з органами державної влади.

Robinson Patman орієнтована на надання професійного юридичного супроводу в найкоротші терміни та на гнучких умовах. Robinson Patman – це унікальні та ефективні рішення, необхідні для досягнення стратегічних цілей.

www.patman.law

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: