fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ускладнюються вимоги до подачі інформації про кінцевих бенефіціарних власників

03/ 06/ 2020
  Київ – Січень, 2020 28 квітня 2020 р. набирає чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (надалі – «Закон») від 06 грудня 2019 р., який вносить серед іншого  зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Закон покладає обов‘язок на юридичних осіб підтримувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності юридичної особи в актуальному стані та регулярно оновлювати таку інформацію.  Як передбачається Законом, державний реєстратор встановлюватиме дані про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи з таких документів: структура власності юридичної особи – форма та зміст такого документу ще повинна бути затверджена Держфінмоніторингом; належним чином засвідчений витяг, виписка чи інший документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента; нотаріально засвідчена копія паспорта фізичної особи - нерезидента / фізичної особи - резидента. Згадані вище документи слід буде подавати разом з іншими документами, що передбачені для державної реєстрації як для створення юридичної особи так і внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, а також для державної реєстрації створення відокремлених підрозділів чи змін до інформації про них. Окрім того, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про будь-які зміни в інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників (і) протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін  та (іі) щорічно – протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи. Звертаємо увагу на те, що всі зареєстровані юридичні особи зобов’язані подати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників разом з підтверджуючими документами протягом 3-х місяців з моменту затвердження форми та змісту структури власності Держфінмоніторином. За неподання чи несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, керівника або виконавчий орган юридичної особи може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у розмірі від однієї до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 000 – 51 000 грн., що еквівалентно 650 – 1 900 євро). Із положень Закону можна зробити висновок про те, що навіть у разі відсутності змін в інформації про кінцевих бенефіціарних власників, під час щорічного регулярного оновлення чи внесення змін до відомостей про юридичну особу, не пов‘язаних із зміною у складі кінцевих бенефіціарних власників чи створенням відокремлених підрозділів, необхідно буде подавати реєстратору не тільки форму структури власності, а ще й підтверджуючі  документи (витяг, нотаріально засвідчена копія паспорта). Контакти Володимир Монастирський Партнер DENTONS, Київ Олександра Піскун Юрист DENTONS, Київ

Київ – Січень, 2020

28 квітня 2020 р. набирає чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (надалі – «Закон») від 06 грудня 2019 р., який вносить серед іншого  зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Закон покладає обов‘язок на юридичних осіб підтримувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності юридичної особи в актуальному стані та регулярно оновлювати таку інформацію. 

Як передбачається Законом, державний реєстратор встановлюватиме дані про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи з таких документів:

  • структура власності юридичної особи – форма та зміст такого документу ще повинна бути затверджена Держфінмоніторингом;
  • належним чином засвідчений витяг, виписка чи інший документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента;
  • нотаріально засвідчена копія паспорта фізичної особи – нерезидента / фізичної особи – резидента.

Згадані вище документи слід буде подавати разом з іншими документами, що передбачені для державної реєстрації як для створення юридичної особи так і внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, а також для державної реєстрації створення відокремлених підрозділів чи змін до інформації про них.

Окрім того, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про будь-які зміни в інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників (і) протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін  та (іі) щорічно – протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи.

Звертаємо увагу на те, що всі зареєстровані юридичні особи зобов’язані подати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників разом з підтверджуючими документами протягом 3-х місяців з моменту затвердження форми та змісту структури власності Держфінмоніторином.

За неподання чи несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, керівника або виконавчий орган юридичної особи може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у розмірі від однієї до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 000 – 51 000 грн., що еквівалентно 650 – 1 900 євро).

Із положень Закону можна зробити висновок про те, що навіть у разі відсутності змін в інформації про кінцевих бенефіціарних власників, під час щорічного регулярного оновлення чи внесення змін до відомостей про юридичну особу, не пов‘язаних із зміною у складі кінцевих бенефіціарних власників чи створенням відокремлених підрозділів, необхідно буде подавати реєстратору не тільки форму структури власності, а ще й підтверджуючі  документи (витяг, нотаріально засвідчена копія паспорта).

Контакти

Володимир Монастирський

Партнер DENTONS, Київ

Олександра Піскун

Юрист DENTONS, Київ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: