fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Уряд почне перемовини щодо незастосування до України нового податку на вуглець в ЄС

15/ 10/ 2020
  Про таку позицію Уряду стало відомо представникам ЕВА 13 жовтня під час круглого столу «Зміна клімату: Європейський зелений курс міжнародні зобов’язання, пріоритети та можливості для України». Окрім цього, українська сторона ініціювала діалог з ЄС щодо індивідуального підходу до України, яка вже взяла на себе зобов’язання щодо політичної та економічної інтеграції в рамках Угоди про асоціацію, робить свій внесок в декарбонізацію та готова стати партнером у імплементації нової «зеленої економіки». Світлана Михайловська. Заступник Директора Європейської Бізнес Асоціації. Ми в Європейській Бізнес Асоціації почали ретельно аналізувати вплив Європейського зеленого курсу та передбаченого ним механізму прикордонного вуглецевого коригування (CBAM) ще навесні. Завдяки експертизі представників членських компаній різних галузей, нам вдалось виробити цілісну позицію та прорахувати наслідки, які чекатимуть на український бізнес у випадку застосування цього додаткового регулювання. 17 вересня під час круглого столу Україна-ЄС бізнес спільно з представниками влади озвучив наміри відстоювати незастосування нового податку на викиди вуглецю до українського експорту в ЄС. Ми дуже раді, що сьогодні наші напрацювання стали не лише голосом усієї бізнес-спільноти, але й лягли в основу офіційної позиції уряду в рамках міжнародних переговорів з європейськими партнерами. Водночас, представниця Асоціації вкотре наголосила на тому, що для підтримки та продовження відстоювання такої позиції, Україні важливо продемонструвати ЄС реальні кроки у розбудові екологічної політики та трансформації української промисловості, сільського господарства, енергетики, житлово комунального господарства, транспорту. Мова йде про створення передумов для запуску схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів, реформування екологічних фінансів та їх цільове використання, а також про встановлення реалістичних цілей щодо зменшення викидів парникових газів в Другому Національно визначеному внеску до Паризької угоди (НВВ2). Надто амбіційна ціль, яку Україна фактично не зможе виконати, може скомпрометувати нас в очах міжнародних партнерів, що негативно позначиться на наших торговельних відносинах. Ми вдячні уряду за врахування позиції Асоціації та переконані, що тільки у результаті синергії влади та бізнесу нам вдасться й надалі ефективно розбудовувати зелену економіку та протидіяти зміні клімату. Довідка: Захід проводився за ініціативи Української асоціації бізнесу і торгівлі та Національного інституту стратегічних досліджень і за підтримки Представництва ООН в Україні, об’єднавши державних діячів, експертів, науковців, представників міжнародних організацій та бізнес-організацій України.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Про таку позицію Уряду стало відомо представникам ЕВА 13 жовтня під час круглого столу «Зміна клімату: Європейський зелений курс міжнародні зобов’язання, пріоритети та можливості для України».

Окрім цього, українська сторона ініціювала діалог з ЄС щодо індивідуального підходу до України, яка вже взяла на себе зобов’язання щодо політичної та економічної інтеграції в рамках Угоди про асоціацію, робить свій внесок в декарбонізацію та готова стати партнером у імплементації нової «зеленої економіки».

Світлана Михайловська Заступник Директора Європейської Бізнес Асоціації
Ми в Європейській Бізнес Асоціації почали ретельно аналізувати вплив Європейського зеленого курсу та передбаченого ним механізму прикордонного вуглецевого коригування (CBAM) ще навесні. Завдяки експертизі представників членських компаній різних галузей, нам вдалось виробити цілісну позицію та прорахувати наслідки, які чекатимуть на український бізнес у випадку застосування цього додаткового регулювання. 17 вересня під час круглого столу Україна-ЄС бізнес спільно з представниками влади озвучив наміри відстоювати незастосування нового податку на викиди вуглецю до українського експорту в ЄС. Ми дуже раді, що сьогодні наші напрацювання стали не лише голосом усієї бізнес-спільноти, але й лягли в основу офіційної позиції уряду в рамках міжнародних переговорів з європейськими партнерами.

Водночас, представниця Асоціації вкотре наголосила на тому, що для підтримки та продовження відстоювання такої позиції, Україні важливо продемонструвати ЄС реальні кроки у розбудові екологічної політики та трансформації української промисловості, сільського господарства, енергетики, житлово комунального господарства, транспорту.

Мова йде про створення передумов для запуску схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів, реформування екологічних фінансів та їх цільове використання, а також про встановлення реалістичних цілей щодо зменшення викидів парникових газів в Другому Національно визначеному внеску до Паризької угоди (НВВ2). Надто амбіційна ціль, яку Україна фактично не зможе виконати, може скомпрометувати нас в очах міжнародних партнерів, що негативно позначиться на наших торговельних відносинах.

Ми вдячні уряду за врахування позиції Асоціації та переконані, що тільки у результаті синергії влади та бізнесу нам вдасться й надалі ефективно розбудовувати зелену економіку та протидіяти зміні клімату.

Довідка: Захід проводився за ініціативи Української асоціації бізнесу і торгівлі та Національного інституту стратегічних досліджень і за підтримки Представництва ООН в Україні, об’єднавши державних діячів, експертів, науковців, представників міжнародних організацій та бізнес-організацій України.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: