fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Тимчасовий реєстр для відшкодування старих сум ПДВ не функціонує

23/ 07/ 2018
  Станом на 23 липня опублікована на офіційному веб-сайті ДФС України «таблиця» не є Тимчасовим реєстром заяв про повернення «старих» сум відшкодування ПДВ. Оскільки, законодавством визначено перелік обов’язкових даних, що має містити Тимчасовий реєстр.   Так, має бути опубліковано: найменування платника податку; дату подання заяви; суму податку до відшкодування; реквізити рахунку платника податку; дату складення та вручення платнику податків акту перевірки тощо. Повний перелік прописано в ст.200 Податкового кодексу. Також його можна переглянути за лінком. Проте, таблиця з назвою «Тимчасовий реєстр», що опублікована на сайті ДФС не містить зазначений перелік показників, та не включає інформацію про всі суми ПДВ, які повинні бути включені в даний реєстр. В нинішній редакції реєстру не всі, хто має право на відшкодування «старих сум» ПДВ зможуть його отримати.  У зв’язку з цим, платники податків позбавлені своїх податково-фінансових активів, що в свою чергу впливає на зменшення їх обігових коштів. Це означає, що компанія має платити більшу суму податку та не може використати ті суми податків, котрі вже заплатила в ціні товару/послуги. Так, суми втрат деяких компаній можуть налічувати від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень. Європейська Бізнес Асоціація звертається до ДФС з проханням привести Тимчасовий реєстр у відповідність до вимог законодавства та включити в нього всі відомості про узгоджені суми податків. Нагадаємо, більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Станом на 23 липня опублікована на офіційному веб-сайті ДФС України «таблиця» не є Тимчасовим реєстром заяв про повернення «старих» сум відшкодування ПДВ. Оскільки, законодавством визначено перелік обов’язкових даних, що має містити Тимчасовий реєстр.  

Так, має бути опубліковано: найменування платника податку; дату подання заяви; суму податку до відшкодування; реквізити рахунку платника податку; дату складення та вручення платнику податків акту перевірки тощо. Повний перелік прописано в ст.200 Податкового кодексу. Також його можна переглянути за лінком.

Проте, таблиця з назвою «Тимчасовий реєстр», що опублікована на сайті ДФС не містить зазначений перелік показників, та не включає інформацію про всі суми ПДВ, які повинні бути включені в даний реєстр. В нинішній редакції реєстру не всі, хто має право на відшкодування «старих сум» ПДВ зможуть його отримати. 

У зв’язку з цим, платники податків позбавлені своїх податково-фінансових активів, що в свою чергу впливає на зменшення їх обігових коштів. Це означає, що компанія має платити більшу суму податку та не може використати ті суми податків, котрі вже заплатила в ціні товару/послуги. Так, суми втрат деяких компаній можуть налічувати від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до ДФС з проханням привести Тимчасовий реєстр у відповідність до вимог законодавства та включити в нього всі відомості про узгоджені суми податків.

Нагадаємо, більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: