fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спільна заява бізнес-спільноти щодо подолання кризи в секторі відновлюваної енергетики до початку літньої перерви в роботі Парламенту

18/ 07/ 2020
  Бізнес-спільнота, обєднана Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Спілкою Українських Підприємців, Американсько-Українською Діловою Радою, CEO Club, а також трьома провідними асоціаціями з питань відновлювальної енергетики в Україні: Українською вітроенергетичною асоціацією, Українською асоціацією відновлюваної енергетики та Європейсько-українським енергетичним агентством, закликають депутатів Верховної Ради України прийняти законопроект №3658, адже це є необхідним кроком для подолання кризи в секторі відновлюваної енергетики. Ми цінуємо підтримку Президента України, Премєр-міністра України та Кабінету Міністрів України у якнайшвидшому подоланні цієї кризи. Однак, успішне прийняття цього законопроекту залежить від таких ключових умов, як: забезпечення дійсно узгодженої підтримки переважної більшості інвесторів та впровадження довгострокового рішення щодо стабільної виплати платежів за «зелену» електроенергію. «Зелені» виробники не отримували повні виплати за вироблену електроенергію з березня 2020 р., внаслідок чого середній рівень виплат від «Гарантованого покупця» складає 5% - 10%. Більшість заборгованостей у відновлюваній енергетиці створено штучно, і їх можна було б уникнути завдяки належному впровадженню нової моделі ринку електроенергії, ефективної реалізації механізму спеціальних обовязків, належного та вчасного прийняття регуляторних рішень, без підвищення цін на електроенергію для кінцевих споживачів. В той час як більшість інвесторів вітрової енергетики та деякі інвестори сонячної енергетики підтримують законопроект,  забезпечити підтримку переважної більшості інвесторів можливо шляхом включення поправки про продовження на 2 роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з відновлюваних джерел в разі зменшення тарифу на 15% для сонячних проектів та на 7.5% для вітрових проектів, введених в експлуатацію 01.07.2015 - 31.12.2019 рр. (пріоритетна умова щодо продовження строку дії угод). Враховуючи загострення кризи, збільшення затримок платежів за «зелену» електроенергію від ДП «Гарантований покупець» та необхідність відновлення вчасних та повних платежів відповідно до Меморандуму, підписаного 10.06.2020р. між Урядом, НКРЕКП та асоціаціями з відновлювальної енергетики, бізнес-спільнота підтримує якнайшвидше прийняття законопроекту до початку літньої перерви в роботі Парламенту за умови, що до тексту законопроекту до другого читання буде включена пріоритетна умова щодо продовження строку дії угод. Будь-які інші зміни до законопроекту повинні відповідати положенням підписаного Меморандуму, зокрема включати стабілізаційне положення для гарантії того, що подальші зміни не погіршуватимуть умови для інвесторів відновлювальної енергетики та не будуть протирічити положенням Меморандуму. Це є необхідною передумовою, щоб уникнути потенційних арбітражних позовів та уможливити фінансування від міжнародних фінансових інституцій для стабілізації ситуації в енергетичному секторі.

Бізнес-спільнота, об’єднана Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Спілкою Українських Підприємців, Американсько-Українською Діловою Радою, CEO Club, а також трьома провідними асоціаціями з питань відновлювальної енергетики в Україні: Українською вітроенергетичною асоціацією, Українською асоціацією відновлюваної енергетики та Європейсько-українським енергетичним агентством, закликають депутатів Верховної Ради України прийняти законопроект №3658, адже це є необхідним кроком для подолання кризи в секторі відновлюваної енергетики. Ми цінуємо підтримку Президента України, Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України у якнайшвидшому подоланні цієї кризи.

Однак, успішне прийняття цього законопроекту залежить від таких ключових умов, як:

  1. забезпечення дійсно узгодженої підтримки переважної більшості інвесторів та
  2. впровадження довгострокового рішення щодо стабільної виплати платежів за «зелену» електроенергію.

«Зелені» виробники не отримували повні виплати за вироблену електроенергію з березня 2020 р., внаслідок чого середній рівень виплат від «Гарантованого покупця» складає 5% – 10%. Більшість заборгованостей у відновлюваній енергетиці створено штучно, і їх можна було б уникнути завдяки належному впровадженню нової моделі ринку електроенергії, ефективної реалізації механізму спеціальних обов’язків, належного та вчасного прийняття регуляторних рішень, без підвищення цін на електроенергію для кінцевих споживачів.

В той час як більшість інвесторів вітрової енергетики та деякі інвестори сонячної енергетики підтримують законопроект,  забезпечити підтримку переважної більшості інвесторів можливо шляхом включення поправки про продовження на 2 роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з відновлюваних джерел в разі зменшення тарифу на 15% для сонячних проектів та на 7.5% для вітрових проектів, введених в експлуатацію 01.07.2015 – 31.12.2019 рр. (пріоритетна умова щодо продовження строку дії угод).

Враховуючи загострення кризи, збільшення затримок платежів за «зелену» електроенергію від ДП «Гарантований покупець» та необхідність відновлення вчасних та повних платежів відповідно до Меморандуму, підписаного 10.06.2020р. між Урядом, НКРЕКП та асоціаціями з відновлювальної енергетики, бізнес-спільнота підтримує якнайшвидше прийняття законопроекту до початку літньої перерви в роботі Парламенту за умови, що до тексту законопроекту до другого читання буде включена пріоритетна умова щодо продовження строку дії угод.

Будь-які інші зміни до законопроекту повинні відповідати положенням підписаного Меморандуму, зокрема включати стабілізаційне положення для гарантії того, що подальші зміни не погіршуватимуть умови для інвесторів відновлювальної енергетики та не будуть протирічити положенням Меморандуму. Це є необхідною передумовою, щоб уникнути потенційних арбітражних позовів та уможливити фінансування від міжнародних фінансових інституцій для стабілізації ситуації в енергетичному секторі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: