fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Щодо збереження та виплат заробітної плати мобілізованим та бронювання працівників

07/ 04/ 2022
  Авторка: Тетяна Трикоза, адвокат Dynasty Law & Investment В сучасних умовах воєнного стану, варто окреслити законодавчі гарантії та умови, в яких далі працюватимуть роботодавці (підприємства та ФОП) на території України.Трудове законодавство (ст. 119 КЗпПП), як і раніше, зобов’язує роботодавця зберігати робоче місце за мобілізованим працівником, який вступив на військову службу. Так, на весь час особливого періоду і до дня закінчення останнього за ним зберігаються: місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві незалежно від форми власності та у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. З цього приводу роботодавець має видати наказ про увільнення працівника від роботи, має нараховувати середній заробіток мобілізованому працівнику, здійснювати відповідну виплату в порядку, який застосовувався до цього, за бажанням працівника, заробіток буде виплачуватись за відповідною довіреністю іншій особі (наприклад члену сім’ї тощо), або на вказану працівником банківську картку; У разі, якщо підприємство в умовах воєнного стану забезпечує критичну інфраструктуру життєдіяльності населеного пункта та задовольняє потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, то роботодавець, може забронювати своїх працівників та оформити для них відстрочку від призову на військову службу  під час мобілізації та на воєнний час. Для цього підприємство (роботодавець) звертається до відповідної військової адміністрації з письмовою пропозицією щодо бронювання військовозобов’язаного працівника  (їх списку). Письмові пропозиції мають складатись за встановленою формою згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 218). Отже, слід погодитись, що продовження безперебійної роботи підприємств, сплата ними податків, забезпечення робочих місць та оплати праці – є дієвою та важливою частиною загального внеску у наближення перемоги держави.

Авторка: Тетяна Трикоза, адвокат Dynasty Law & Investment

В сучасних умовах воєнного стану, варто окреслити законодавчі гарантії та умови, в яких далі працюватимуть роботодавці (підприємства та ФОП) на території України.Трудове законодавство (ст. 119 КЗпПП), як і раніше, зобов’язує роботодавця зберігати робоче місце за мобілізованим працівником, який вступив на військову службу. Так, на весь час особливого періоду і до дня закінчення останнього за ним зберігаються:

  • місце роботи,
  • посада,
  • середній заробіток на підприємстві незалежно від форми власності та у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

З цього приводу роботодавець має видати наказ про увільнення працівника від роботи, має нараховувати середній заробіток мобілізованому працівнику, здійснювати відповідну виплату в порядку, який застосовувався до цього, за бажанням працівника, заробіток буде виплачуватись за відповідною довіреністю іншій особі (наприклад члену сім’ї тощо), або на вказану працівником банківську картку;

У разі, якщо підприємство в умовах воєнного стану забезпечує критичну інфраструктуру життєдіяльності населеного пункта та задовольняє потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, то роботодавець, може забронювати своїх працівників та оформити для них відстрочку від призову на військову службу  під час мобілізації та на воєнний час.

Для цього підприємство (роботодавець) звертається до відповідної військової адміністрації з письмовою пропозицією щодо бронювання військовозобов’язаного працівника  (їх списку). Письмові пропозиції мають складатись за встановленою формою згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 218).

Отже, слід погодитись, що продовження безперебійної роботи підприємств, сплата ними податків, забезпечення робочих місць та оплати праці – є дієвою та важливою частиною загального внеску у наближення перемоги держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: