fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Римські канікули»

22/ 07/ 2021
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Рим для туриста та Рим для юриста – зовсім різні речі. Якщо перший поринає в приємні спогади про відвідини Колізею чи мосту Сант-Анджело, то другому одразу спадають на думку складні назви давніх інститутів римського права, як от реституція чи віндикація. Останні вже давно перетворились із класичних у сучасні способи захисту цивільних прав, що набувають особливого значення у правовідносинах, пов’язаних із обігом нерухомості. Однак і досі судам складно вирішити, коли права позивача підлягають захисту на підставі норм про реституцію, а коли про віндикацію. Так, вимога про повернення майна, переданого на виконання недійсного правочину, за правилами реституції може бути пред’явлена тільки стороні недійсного правочину, тоді як вимога про витребування майна з чужого незаконного володіння – тільки особі, з якою відсутні договірні відносини. При цьому, усі сторони договору зобов’язані повернути одержане ними у будь-якій формі під час виконання такого правочину, у тому числі речі визначені родовими ознаками, вартість знищених речей, спожитих послуг тощо. У той час коли у випадку застосування віндикаційного позову лише відповідач повертає позивачу індивідуально витребувану річ, яка збереглась у натурі. Віндикаційний позов має на меті захист володіння річчю і застосовується лише у випадку вибуття речі із володіння позивача, тоді як реституція – незалежно від цих обставин. Крім того, у випадку недійсності правочину застосування реституції немає жодних обмежень, тоді як витребування майна з чужого незаконного володіння обмежене правилами щодо добросовісного набувача, встановленими цивільним законодавством. Помилка в обранні способу захисту може призвести до неможливості відновлення права особи. Тож, щоб не схибити, не треба більше загадувати бажання у фонтану ді Треві, адже всі дороги ведуть до професіоналів з команди Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Рим для туриста та Рим для юриста – зовсім різні речі. Якщо перший поринає в приємні спогади про відвідини Колізею чи мосту Сант-Анджело, то другому одразу спадають на думку складні назви давніх інститутів римського права, як от реституція чи віндикація.

Останні вже давно перетворились із класичних у сучасні способи захисту цивільних прав, що набувають особливого значення у правовідносинах, пов’язаних із обігом нерухомості. Однак і досі судам складно вирішити, коли права позивача підлягають захисту на підставі норм про реституцію, а коли про віндикацію.

Так, вимога про повернення майна, переданого на виконання недійсного правочину, за правилами реституції може бути пред’явлена тільки стороні недійсного правочину, тоді як вимога про витребування майна з чужого незаконного володіння – тільки особі, з якою відсутні договірні відносини. При цьому, усі сторони договору зобов’язані повернути одержане ними у будь-якій формі під час виконання такого правочину, у тому числі речі визначені родовими ознаками, вартість знищених речей, спожитих послуг тощо. У той час коли у випадку застосування віндикаційного позову лише відповідач повертає позивачу індивідуально витребувану річ, яка збереглась у натурі.

Віндикаційний позов має на меті захист володіння річчю і застосовується лише у випадку вибуття речі із володіння позивача, тоді як реституція – незалежно від цих обставин.

Крім того, у випадку недійсності правочину застосування реституції немає жодних обмежень, тоді як витребування майна з чужого незаконного володіння обмежене правилами щодо добросовісного набувача, встановленими цивільним законодавством.

Помилка в обранні способу захисту може призвести до неможливості відновлення права особи. Тож, щоб не схибити, не треба більше загадувати бажання у фонтану ді Треві, адже всі дороги ведуть до професіоналів з команди Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: