fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації

05/ 08/ 2022
  Завантажити у PDF 29 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила декілька законопроєктів, які розширюють перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації та мають право на відповідну відстрочку. Зокрема, право на звільнення від мобілізації відтепер матимуть також наступні категорії осіб: особи, чиї близькі родичі загинули чи пропали безвісти під час боротьби за національну безпеку і оборону під час воєнного стану наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, якщо вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки Законопроєкти ще не набули чинності, оскільки очікують підписання Президентом та офіційного опублікування. ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗАБРОНЬОВАНИМИ ОСОБАМИ Державна прикордонна служба України опублікувала деталізовані пояснення щодо виїзду чоловіків, заброньованих за підприємствами, за кордон у разі відрядження чи відпустки. Зокрема, для перетину кордону, окрім документів, які передбачені законодавством для перетинання кордону на загальних підставах (наприклад, закордонний паспорт), необхідні також наступні документи: документи, що підтверджують службове відрядження або відпустку (витяг з наказу про відпустку, в якому роботодавець дозволяє перетин кордону) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або витяг з наказу Міністерства економіки України РОЗЯСНЕННЯ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ Нещодавно начальник Управління персонального штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ надав відео-розяснення щодо певних аспектів вручення повісток, а саме: Видача повістки не означає автоматичну мобілізацію до лав ЗСУ Розяснення спростовує поширену думку що, повістка використовується як покарання для громадян. Здебільшого повістка видається з метою уточнення військово-облікових даних, стану здоровя і, за потреби та відповідності певним критеріям, мобілізації. Вручення повістки можливе у будь-якому не забороненному законом місці Начальники відповідних ТЦК та СП уповноважені керувати військовим обліком, уточнювати дані та кількість військовозобовязаних. Водночас такі повноваження можуть здійснюватися у будь-якому місці, прямо не забороненому законодавством. Повістку може підписувати не лише керівник ТЦК і СП, а й інші посадові особи Відповідно до затвердженої форми повістки, підписувати та вручати її може не лише керівник ТЦК і СП, а й керівники органу місцевого самоврядування, житлово-експлуатаційної організації та інших підприємств. Окрім цього, керівник ТЦК і СП має право видати розпорядження, яким зобовязати посадових осіб вищезазначених органів оповістити військовозобовязаних щодо зявлення у відповідні ТЦК і СП. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Інеси Летич, радника Антона Сінцова та керівниці практики альтернативного вирішення спорів Юни Потьомкіної.

Завантажити у PDF

29 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила декілька законопроєктів, які розширюють перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації та мають право на відповідну відстрочку. Зокрема, право на звільнення від мобілізації відтепер матимуть також наступні категорії осіб:

  • особи, чиї близькі родичі загинули чи пропали безвісти під час боротьби за національну безпеку і оборону під час воєнного стану
  • наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, якщо вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки

Законопроєкти ще не набули чинності, оскільки очікують підписання Президентом та офіційного опублікування.

ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗАБРОНЬОВАНИМИ ОСОБАМИ

Державна прикордонна служба України опублікувала деталізовані пояснення щодо виїзду чоловіків, заброньованих за підприємствами, за кордон у разі відрядження чи відпустки.

Зокрема, для перетину кордону, окрім документів, які передбачені законодавством для перетинання кордону на загальних підставах (наприклад, закордонний паспорт), необхідні також наступні документи:

  • документи, що підтверджують службове відрядження або відпустку (витяг з наказу про відпустку, в якому роботодавець дозволяє перетин кордону)
  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або
  • витяг з наказу Міністерства економіки України

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ

Нещодавно начальник Управління персонального штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ надав відео-роз’яснення щодо певних аспектів вручення повісток, а саме:

  • Видача повістки не означає автоматичну мобілізацію до лав ЗСУ

Роз’яснення спростовує поширену думку що, повістка використовується як покарання для громадян. Здебільшого повістка видається з метою уточнення військово-облікових даних, стану здоров’я і, за потреби та відповідності певним критеріям, мобілізації.

  • Вручення повістки можливе у будь-якому не забороненному законом місці

Начальники відповідних ТЦК та СП уповноважені керувати військовим обліком, уточнювати дані та кількість військовозобов’язаних. Водночас такі повноваження можуть здійснюватися у будь-якому місці, прямо не забороненому законодавством.

  • Повістку може підписувати не лише керівник ТЦК і СП, а й інші посадові особи

Відповідно до затвердженої форми повістки, підписувати та вручати її може не лише керівник ТЦК і СП, а й керівники органу місцевого самоврядування, житлово-експлуатаційної організації та інших підприємств. Окрім цього, керівник ТЦК і СП має право видати розпорядження, яким зобов’язати посадових осіб вищезазначених органів оповістити військовозобов’язаних щодо з’явлення у відповідні ТЦК і СП.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Інеси Летич, радника Антона Сінцова та керівниці практики альтернативного вирішення спорів Юни Потьомкіної.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: