fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Реформа енергосектору не може бути продовжена без припинення крос-субсидування побутових споживачів

19/ 01/ 2021
  З 1 січня 2021 в Україні було введено єдиний тариф на електроенергію для населення, що повязано із суттєвими змінами, які відбулися після останнього перегляду такого тарифу у 2017 році. В першу чергу, це запуск нової моделі ринку електроенергії згідно з якої перехресне субсидування побутових споживачів промисловими споживачами мало бути скасовано в обов’язковому порядку. Адже таке перекладання фінансового навантаження на промислових споживачів призводить до втрат для економіки. В той же час, з лібералізацією ринку, обсяги субсидування продовжують збільшуватися і стають непосильними для промисловості. Цей історичний дисбаланс призвів до відсутності коштів для інвестування в розвиток енергетичної інфраструктури, яка, за експертними оцінками, досягла зносу на рівні 80% станом на 2020 рік. Окрім цього, такі викривлення ринку як перехресне субсидіювання побутових споживачів стали однією з причин найбільшої енергетичної кризи в Україні у 2020 році. Як результат, сума накопичених заборгованостей у галузі наразі досягла майже 62 млрд грн, що вже призвело до низки негативних наслідків у галузі. Тариф для побутових споживачів з часом має бути приведено до ринкового рівня. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до КМУ із закликом звернути увагу на цю ситуацію та вжити необхідних заходів. Адже без цього механізму не може бути забезпечена стабільна робота енергетичного ринку. А враховуючи соціальний аспект цього питання, механізм адресного субсидіювання повинен бути спрямований саме на вразливі верстви населення, які потребують державної допомоги. Окремо слід зазначити, що питання тарифів для побутових споживачів значним чином політизується. Тому, встановлення ринкової ціни для домогосподарств дозволить не тільки знизити тариф для промисловості і, тим самим, підвищити конкурентоспроможність української продукції, але й споживачам платити більш дешеву ціну за отримані товари та послуги. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто, а ринок та населення не буде загнано в ще більший глухий кут.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

З 1 січня 2021 в Україні було введено єдиний тариф на електроенергію для населення, що пов’язано із суттєвими змінами, які відбулися після останнього перегляду такого тарифу у 2017 році.

В першу чергу, це запуск нової моделі ринку електроенергії згідно з якої перехресне субсидування побутових споживачів промисловими споживачами мало бути скасовано в обов’язковому порядку. Адже таке перекладання фінансового навантаження на промислових споживачів призводить до втрат для економіки. В той же час, з лібералізацією ринку, обсяги субсидування продовжують збільшуватися і стають непосильними для промисловості.

Цей історичний дисбаланс призвів до відсутності коштів для інвестування в розвиток енергетичної інфраструктури, яка, за експертними оцінками, досягла зносу на рівні 80% станом на 2020 рік. Окрім цього, такі викривлення ринку як перехресне субсидіювання побутових споживачів стали однією з причин найбільшої енергетичної кризи в Україні у 2020 році. Як результат, сума накопичених заборгованостей у галузі наразі досягла майже 62 млрд грн, що вже призвело до низки негативних наслідків у галузі.

Тариф для побутових споживачів з часом має бути приведено до ринкового рівня. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до КМУ із закликом звернути увагу на цю ситуацію та вжити необхідних заходів. Адже без цього механізму не може бути забезпечена стабільна робота енергетичного ринку. А враховуючи соціальний аспект цього питання, механізм адресного субсидіювання повинен бути спрямований саме на вразливі верстви населення, які потребують державної допомоги.

Окремо слід зазначити, що питання тарифів для побутових споживачів значним чином політизується. Тому, встановлення ринкової ціни для домогосподарств дозволить не тільки знизити тариф для промисловості і, тим самим, підвищити конкурентоспроможність української продукції, але й споживачам платити більш дешеву ціну за отримані товари та послуги. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто, а ринок та населення не буде загнано в ще більший глухий кут.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: